Başdanışman Yavuz Kayı’daki Özveri

Bu haber 02 Kasım 2017 - 0:40 'de eklendi ve 1.298 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğlalıların yakinen tanıdığı renkli bir simadan bahsedeceğim. Uzun yıllar Muğla’da üst düzey bir bürokrat, müdür olarak çalışmış bu süre içinde çok sayıda vatandaşlara katkı sağlamış olan Yavuz Kayı’dan bahsedeceğim. Evet Yavuz Kayı bugün de Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde Danışman olarak görev yapmakta ama Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün de sağ kolu olarak bilinmekte.

Sevgili okurlarım, bizlerinde sevip değer verdiği Muğla Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Yavuz Kayı 30 yıl başarılı görev yapmış olduğu Muğla’da deneyimli bir bürokrat olduğunu sergilemiş. Emekliye ayrıldıktan sonra Sayın Gürün, Sayın Kayı’yı hemen Muğla Belediyesi’ne almış. Uzunca yıllar Belediye Başkan Yardımcısı olarak Muğla’ya birçok katkıları olmuş değerli, çalışkan, renkli bir simadır Yavuz Kayı.

Sevgili okurlarım, Yavuz Kayı sert görünümlü biri gibi görünse de iyi niyetlidir. İnsanlara karşı yaklaşımları gayet güzel olan Sayın Kayı Muğla Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşmesinden sonra daha fazla yoğun çalışma içine girmiş hatta almış olduğumuz bilgiler sonrası gündüz çalışmanın yanı sıra gece geç saatlere kadar da çalışıyormuş.

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz gün içinde Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne gidip Sayın Kayı’ya uğradım. Başını kaşıyacak vakti yoktu. Vatandaşların biri gidip biri geliyordu. Ayrıca telefonları da boş durmuyordu. Biz yine de sohbet yapabiliyorduk. Ama Sayın kayı bu kadar çalışmanın yanı sıra yüzünden gülücüğü ve sevgisini gösteriyordu. Yani anlayacağınız Büyükşehir Belediyesi’nin Başdanışmanı Yavuz Kayı yorgunluğunu belli etmiyordu. Ama yorgunluğu gözden kaçmıyordu.

Sevgili okurlarım, lafın sonuna gelmek istersek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün doğru bir iş yapmış. Bizlerinde değer verdiği bürokrat Yavuz Kayı ile çalışmaktan mutlu olduğunu söylüyormuş. Elbette Sayın Gürün mutlu olacak tabi. Çünkü Sayın kayı yoğun çalışmasının yanı sıra doğru işler yapan değerli bir babacan tavırlı bir bürokrat olduğunu da söyleyebilirim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.