Başbakan’ın açıklamalarına MHP’den tepki

Bu haber 24 Nisan 2015 - 23:55 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi.

mhppppMHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı açıklamada, Başbakan Davutoğlu’nu Ermenilere cesaret vermekle suçladı.
Haber Merkezi
MHP Muğla il Başkanı Mehmet Korkmaz, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı açıklamada, Başbakan Davutoğlu’nu Ermenilere cesaret vermekle suçladı.
Korkmaz “Başbakan 24 Nisan nedeni ile yaptığı açıklamada adeta Ermenilerden özür dilemiştir. Geçen yıl Erdoğan’ın taziye ve özründen sonra, bu yıl da Başbakan Davutoğlu’nun ‘Osmanlı Ermenilerini bir kez daha saygı ile anıyor ve çocuklarına, torunlarına taziyelerimizi sunuyorum’ demesi tam bir özürdür ve bu açıklama Ermenileri cesaretlendirmiştir” dedi.
MHP İl Başkanı Korkmaz, asıl soykırımcıların Ermeniler olduğunu, her yıl 24 Nisan’da sözde Ermeni soykırımını gündeme getirerek Türkiye’yi suçlamayı adet haline getirdiklerini söyledi.
Korkmaz “Başbakan’ın bu açıklamaları Türkiye’de ve Azerbaycan’da katledilen, diri diri mezarlara gömülen Türklerin kemiklerini sızlatmıştır. Ermenileri daha da şımartmıştır. Siz, taziye yayınlar, özür dileme noktasına gelirseniz, Ermeni’leri durduramazsınız” diye konuştu.
Korkmaz, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Başbakan Davutoğlu ve ekibinin Ermeni suçlamaları karşısında aciz kaldığını, dış güçlerin baskısına boyun eğdiğini, Ermenilere de tavizler verdiğini söyledi. Korkmaz, “Bu gidiş tazminat ve toprak tavizine kadar dayanır. Biz bu gidişe engel olacağız” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.