Başbakan’ı Kaç Kişi İzledi?

Bu haber 04 Mart 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.489 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Başbakan Erdoğan’ı Muğla’da kişi izledi?

Bu soru Pazar günü daha miting bitmeden sorulmaya başladı. Hala soruluyor. Taraftarlar tartışıyor. Çok mu önemli?

20 bin desem AK Partililer kızacak, 30 bin desem öteki partililer!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 19 Mart’ta aynı “meydana(!) geliyor. O gün meydan doldurulamazsa “CHP bu seçimden hüsranla çıkacak”; “meydan” doldurulur ve AK Parti’de geçilirse “CHP bu seçimden zaferle çıkacak” mı diyeceğiz?

Pazar günü AK Parti eski Garaj Alanı’nı doldurdu mu doldurdu…

Garaj Alanı önce toprakla, sonra insanla dolduruldu… Başta Nihat Öztürk olmak üzere AK Parti Muğla İl Yönetimi’ni ve ilçe başkanlarını kutluyorum.

xx        xx        xx

Başbakan Erdoğan’ı Pazar günü Muğla’da coşkulu bir kalabalık izledi.

O gün sabah Muğlalılar bulundukları yerlerden sağanak yağıştan dışarıya çıkamazken, öğleden sonra yağış olmadı. Başbakan Erdoğan’ın şansı… Şanslı adam…

Muğla’ya Isparta’dan gelen Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte adını vermeden Fetullah Gülen’i yerden yere vurdu. Ama Isparta’da konuşmasında Isparta’ya çok fazla yer vermeyen Başbakan Muğla’da konuşmasının neredeyse üçte birini Muğla’ya ayırdı.

Başbakanın eleştirilerinden Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün de nasibini aldı!

xx        xx        xx

Eğer siyasi partilerin mitingleri “eylem” olarak değerlendirilebilirse, Pazar günü Muğla’da aslında iki eylem vardı. Birincisi AK Parti’nin mitingi, ikincisi de Yatağan işçilerinin protestosu…

O gün miting alanının hemen yanında santralleri sattırmayacaklarına dair basın açıklaması yapan işçiler adeta Başbakan Erdoğan’dan veya AK Parti’den rol çalarcasına açıklama ile kalmayıp Muğla sokaklarında oturma ve yürüyüş eylemi gerçekleştirdiler.

İşçiler kararlılıklarını bir kere daha gösterdiler.

Yatağan’dan Muğla’ya barikatları aşarak gelip, AK Parti’nin ev sahipliğinde seslerini duyurmayı başaran Fatih Erçelik ve Süleyman Girgin önderliğindeki Yatağan işçilerini de kutluyorum.

Elbette gözaltılar oldu, ama şükürler olsun bir tarafta işçiler, bir tarafta AK Partililer.. İstenmedik olaylar yaşanmadı. Muğla Emniyetini de kutlamak lazım…

xx        xx        xx

Başbakan Erdoğan’ın Yatağan işçilerinden haberi oldu mu bilmiyoruz. Muhtemelen olmamıştır. Olsaydı keyfi kaçardı. Yatağan işçileri de nasiplerini alırdı!

Eski Garaj Alanı’nda toplanan kalabalıklar Başbakan Erdoğan’a 30 Kasım’da açılışlar yaptığı Cumhuriyet Meydanı’nda toplanamayan kalabalıktan sonra iyi gelmiş olmalı… Kalabalık kendisini coşturdukça coşturdu. Kendisi de kalabalığı coşturdu.

Pazar gününe kadar Muğla’da seçim havasına girememiş olan AK Parti yerel kadroları o coşku ile artık seçim havasına girer mi bilemiyorum.

xx        xx        xx

Yazımın başında “meydan” sözcüğünü tırnak içine aldım. Çünkü Başbakan Erdoğan’ın partilileri ve taraftarlarıyla buluştuğu alan bir meydan değil, bilindiği gibi orası eski Garaj Alanı

Zaten demokrasinin kalesi Muğla’da hala bir “meydan” yok!

Başbakan Erdoğan 30 Kasım’da Muğlalılara seslendiği Cumhuriyet Meydanı’nda nedense “Siz buraya meydan mı diyorsunuz? 15 yılda Muğla’ya bir meydan kazandıramayan belediye başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı olursam meydanı da düşünürüz mü dedi?” diye sormamıştı… Ama kim uyardı ise Pazar günü eski Garaj Alanı’nda konuşurken miting alanının yeni düzenlendiğine dikkat çekerek şöyle yükleniyordu:

Şu mitingi yaptığımız alanı bile düzenleyemediler. Bundan önce geldiğimde de bu alan böyleydi. Daha beterdi. Nasıl oldu ise asfalt döşemişler. Muğla’ya bu yakışıyor mu? Şurada 28 gün var. Şu Muğla’yı Mansur hocaya teslim edeceğiz, AK Partiye teslim edeceğiz. Belediyeciliği göstereceğiz. Bu alanı en güzel şekilde Muğla’ya kent parkı haline getirelim. Ve burada kentin en güzel toplantıları yapılabilsin. İnşallah, bunu da yapacağız.

Eski Garaj Alanı ile ilgili sözleri için Başbakan Erdoğan’ı da kutluyorum…

xx        xx        xx

Başbakan Erdoğan’ı nasıl kutlamam… Seçime şurada 25 gün kaldı, o alan ile ilgili ne Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı’ndan ne de Menteşe Adayı’ndan tek bir söz duymadık!

Başbakan Erdoğan da kalktı “30 Mart’ta Muğla’nın CHP’ye önemli bir ders vermesini, Muğla’nın efelerinin CHP’ye efelenmesini bekliyoruz.” dedi.

İyi de Muğlalı CHP’ye neden efelensin? Önce Muğla’yı yönetmeye talip olanların “efelenmesi” gerekmez mi? Muğla’yı yönetmeye Başbakan talipse tamam, o zaman efelenelim…

Belediye Başkanı Osman Gürün, o alanda bir meydan düzenlemesi beklenirken köpek teşiğine çevirdiği günlerde AK Parti’nin belediye meclis üyeleri dahi efelenmiyordu! AK Parti’nin milletvekilleri, bu gün Menteşe’yi yönetmeye kalkan o zaman neredeydi?

xx        xx        xx

Başbakan Erdoğan Muğla söylemini “Muğla Belediyesini 40 yıldır CHP yönetiyor. Alışmışlar nasıl olsa, ‘Muğla bize oy veriyor’ diye yan gelip yatmaya alışmışlar.” diye devam ettirdi. Ardından şöyle dedi:
Şimdi, bu CHP geliyor, Muğla’da asılsız korkular pompalıyor. Söyleyecek projeleri, fikirleri olmadığı için korku siyasetine sarılıyor. CHP, korkutma siyaseti ile işi idare ediyor.

Korku siyaseti” tartışılır, ama Muğla’nın 15 yılını Pazar günü Başbakan Erdoğan’ın ağzına sakız ettiren Belediye Başkanı Osman Gürün’ün Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olurken ortaya koyduğu proje ne.. nerede?

Tabi sorulur; AK Parti adaylarının projeleri nerede?

Başbakan Erdoğan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olsaydı inanın oyumu verirdim!

xx        xx        xx

Bir de Başbakan Erdoğan Muğla’dan ayrılırken, büyük sürpriz yaptı! ErdoğanŞimdi size sürprizim var” dedikten sonra bir de “Söyleyeyim mi?” deyince herkes heyecanlandı, “Hah şimdi hava alanı diyecek” diye sevinenler bile oldu,  ama sürpriz diye açıklanan 700 yataklı Şehir Hastanesi oldu!

Bence AK Parti’nin ya milletvekilleri veya yerel yöneticileri yanıltıyorlar. Yanıltmışlar… O hastane Muğla için sürpriz değil, bilinen… Üstelik 700 değil, 500 yataklı… Kimse o suflörlük yapanlar Başbakan’ı yanıltmışlar. Bari Muğlalıların Devlet Hastanesi’ni de geri istediklerini söyleselerdi!

Muğla’nın kanalizasyonu da var… Başbakan Erdoğan’a “Yok” dedirttiler!.. Ama Başbakan40 yıldır iktidardasınız, kanalizasyonunuzu Dünya Bankası’ndan kredi alarak daha yeni yaptınız. O krediye de bizzzz kefil olduk… Partizanlık yapmadık.” diyebilirdi…

Ne yapsın Başbakan… Belli ki kendisine o konuşma yaptığı alanın hikâyesi, Muğlalıların beklentisi bile anlatılmamış…

xx        xx        xx

Başbakan Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde de “Fethiye’nin, Datça’nın, Bodrum’un, aklınıza ne gelirse, hali bu mu olmalı? Bizim devlet olarak, hükümet olarak yaptıklarımıza bakın, belediye olarak bunların yaptıklarına bakın.” derken, “Şu alanın asfaltını bile biz kapladık.” der mi diye bekledim, demedi!

Oysa o çukur alan birkaç gün önce Muğla Belediyesi tarafından istemeye istemeye dolduruldu, asfalt kaplaması da Karayolları tarafından yapıldı.

Merak edenler var; Belediye şimdi o asfaltı kaldırıp, ünlü çukurumuzu eski haline getirir mi?

Sanmam… 19 Mart’ta CHP lideri Kılıçdaroğlu geliyor. O nedenle ben de Kılıçdaroğlu’nun gelişini merak ediyorum.

Acaba Başkan Gürün’e “Madem böyle bir alan vardı, neden en son mitingimizi burada değil de Kışla Park’ta yaptık? Bu meydan düzenlemesini yeni mi yaptınız?” diye soruverir mi?

xx        xx        xx

Bu seçimde partiler ve liderleri değil de, adaylar yarışsa 30 Mart seçimi daha gerçekçi ve doğru olacaktı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu kalkıp, “2015’te iktidara gelirsek, hemen erken yerel seçime gideceğiz. Adayları da ön seçimle belirleyeceğiz.” diye söz verse, nasıl Başbakan Erdoğan Muğla Büyükşehir Adayı olsa oy verebileceğimi söylediğim gibi CHP’ye oy vermeyi de düşünebilirdim.

Ama nasıl inanayım!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Reşat Öztepe 04 Mart 2014 / 08:55

Sayın Özan Ağabeyim;Tabirimi lütfen hoşgör,taşı deliğine koymayı senin kadar beceebilen varmıdır bilmem.Sayın Başbakanımızın Muğla ziyareti hakkında çok yazı,haber ve makale okudum.Değelendirmeleri okudum.Amma,seninkibambaşka.yağcılık olarak da sözylemiyorum.senden madi bakımdan çıkarım yok.En çok keyif ve svindiğim konu ise Sayın Başbakanımızın Muğla elimesini ve Muğla İline ne kadar önem verdiğini söylem ve eylemlerini seslendirmek oldu.Buna çok sevindim. ve kayif aldım.Ne olur sizler de yardım ve tavsiye edin de “ödünç “de olsa beşyıllıına bir teslim edelim Ak parti teşkilatlarına.Zira bizler saf ve temiz ve dertli insanlarız.Belediyeciliği biz beceriyoruz.beceremezzsek zaten halk götürür.Dünkü yazınızda da Sayın Karaasrslan ile ilgili yazınıza büyük alkış olduğunu ve Ula da ciddi bir hareketlenme olduğuu,artık yeter köşlene çekil dendiğini sizin sayenizde duymamya başladık.İnşaallah Ula gibi diğer yerlede de artık yete be garibi dinlenin de ak partiye bir şans verelim deyiverirler.ne de olsa 40 sene bekledik.

sevgi kul 04 Mart 2014 / 09:31

sayın osman gürün başbakanın konuştuğu alanı. lüks konut yapmak için kazmıştı. muğlalı yurt severlerin uğraşları neticesinde durduruldu. çukuruda muğlaya yadiğar kalmıştı. muğlalılar adınıda “osman çukuru” koymuşlardı. halkın alanına lüks konut yapacaktı. hangi halk bu konutlarıdan almak istese bu rayı satın alaçak parayı nereden bulacak? “osman çukurunun” biraz aşağısında yeni açılan kipanın ordan hangi halk ev alabilir. sevgili muğlalılar alanınıza sahip çıkın. izmir konak meydanını kemal karataş “kızıl meydan” yapacağım demişti. chp nin muğla adyı çıkıp kızıl meydan yapacağım diyemedi. güya muğla solun kalesi. hangi solun? rantcı olarak tanıtılan başbakan meydan yapmaktan söz ediyor. halkçı başkan osman gürün lüküs konuttan bahsediyor. varın yorumu siz yapın. ama bilinen duyulan bir şey varki o da osman gürün büyükşehir belediye başkanı olursa bu eski garaj alanını büyükşehir belediye binası yapacakmış. bir kaç yerde bunu dillendirmiş. güya kamuoyu oluşturacak. muğlalılar kanmayın oraya büyükşehir belediye binası yapmak muğla için cinayettir. aman bu alanımıza sahip çıkalım. kem gözlerden koruyalım.chp muğla halkını hep küçük görmüştür.odunu koysam kazanırım anlayışı muğlamızı bu hale getirmiştir. halkın gücünü küçümseyenlere gereken dersi muğla halkı bu sfer verecektir.

müşteba karamanoğlu 04 Mart 2014 / 19:53

SAYIN ÖZCAN AĞABEY NE DİYEYİM YORUMLARINIZ VE YORUMCU ARKADASLARINDA DÜŞÜNÇELERİ SANKİ BENİM VE BAŞKA DÜŞÜNENLERLE AYNI ZANDEDİYORUM SANDIK CEVABI OYLARIYLA SESSİZ ÇOĞUNLUK VERECEK CEVABI MUĞLA NIN MAKUS TALIHI DEĞİŞECEK GİBİ GÖRÜNÜYÜOR. VATANDAŞ ONURLU ,GURURLU MUĞLALI HEMŞERİLERİM KHİZMET BEKLİYOR. BU BEKLEMEDE SANKI HIZMETE SUSAMIŞILK GÖRÜNÜYOR. TAKDİR YÜCE MUĞLA HALKININ ..