Başbakan Muğla’da muhalefete yüklendi

Bu haber 02 Mart 2014 - 21:45 'de eklendi ve 1.402 kez görüntülendi.

basbakan65165651Muğla’ya miting için gelen Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kasetle değil, şehitlerin kanıyla kurulduğunu belirterek, bu ülkenin kasetlerle devrilmeyecek kadar büyük olduğunu söyledi. Konuşmasında ana muhalefet partisine yüklenen Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Ey Genel Müdür sen git kaset ara kaset. Senden ancak Tahtakale piyasasında kasetçi olur. Bizim gerçeklerimize bunların hayalleri bile ulaşmaz. Biz yola çıkarken tek millet, tek bayrak, tek vatan dedik” sözleri ile seslendi. Konuşmasında Muğla’ya hastane müjdesi veren Erdoğan mitingin ardından Muğla’dan ayrıldı.

Kadir Tamer

Muğla’ya miting için gelen Başbakan recep Tayyip Erdoğan yaklaşık bir saat boyunca vatandaşlara seslendi. Eski garaj alanında bulunan ve miting alanına çevrilen mevkide vatandaşlar tarafından büyük sevgi gösterileri eşliğinde karşılanan Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında muhalefete yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’da mitingini yapacağı alana dev bir ‘CHP Yolsuzluk Galerisi’ afişi asıldı. Afişte, ‘CHP’nin Yolsuzluk galerisi’ başlığı ile CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Müdürlüğü döneminde çıkan yolsuzluk iddialarını içeren gazete küpürleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a ait haberler yer aldı.

Saat 17.00’de Muğla’ya gelen Erdoğan, mitingin alanına dolduran vatandaşların sevgi gösterileri arasında kürsüye geldi. Konuşmasına, Muğlalıları selamlayarak başlayan Başbakan Erdoğan, 15 Ocak 2011’de Muğla’da açılışlar yaptığını, 27 Mayıs 2011’de tekrar gelip Ege’nin en büyük barajını açtığını belirterek, “Yapımı 16 yıl süren Dalaman Akköprü Barajı ve hidroelektrik santralini biz tamamladık. Laf değil icraat ortaya koyduk. Biz CHP değiliz. Dikili ağaçları yok dikili. Artık 30 yıllık Muğla saltanatını siz yıkacaksınız siz. Bu barajla Dalaman ovasını suyla buluşturduk. Enerji üretimiyle milli ekonomiyle katkı veriyoruz. Geçtiğimiz 30 Kasım’da Muğla’ya bir daha geldik. Yatırımların açılışını yaptık. Biz Muğla’yı sevdik” dedi.

Ege’nin insanı olan Adnan Menderes’in şehri olan Muğla’yı sevdiklerini ve çok önem verdiklerini belirten Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin demokrasi yolculuğu Aydın ve Muğla’dan başladı. Menderes söz milletindir diyerek buradan yürüyüşüne başladı. 10 yıl bu ülkeyi idare etti, baskılara son verdi. Zulme, hakarete, ayrımcılığa, kibirli devlet anlayışına son verdi. Ezanı CHP aslıyla okumayı yasakladı. Merhum Menderes aslına döndürdü. Kuran öğrenmenin ve öğretmenin üzerindeki baskıları Menderes kaldırdı. Sanayi dedi, yatırımların önünü açtı. Tarım dedi tarıma can suyu verdi, şehirleri imar etti. Köprüler, barajlar, okullar inşa etti. Menderes’le milletin yüzü güldü, sofralara, dükkanlara huzur geldi, bereket geldi. 10 yıl boyunca milletinin hizmetkarı oldu. Biz de yola çıkarken biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik dedik. Ve ihtilal yaptılar, İhtilalde merhum Menderes’i ve iki arkadaşını ipe götürdüler. CHP bu olayın da arkasındaydı. Benim milletim CHP’ye bu ülkede iktidar vermedi, vermez. Bu millet bunlara gel bizi idare et der mi? Millet kimin ne olduğunu biliyor. Muğla merkezde bazı ilçelerde belediyeleri kazanıyorlar. CHP bu ülkenin idaresini alamıyor. Millet güvenmiyor. Bunların olduğu yerde yolsuzluk, yoksulluk, yasak var. Bunların olduğu yerde milletin gerilediğini görüyoruz. Menderes’i milletin gözünden düşürmek, koparmak için gazetelerle manşetlerle hücum ettiler. Sokak olaylarını kışkırttılar. Mecliste gerginlik çıkardılar. Menderes’in itibarını zedeleyemediler. Sandıkta Menderes’i yenemediler. Onun üzerine 27 Mayıs’ta askeri müdahaleyle Menderes’i indirdiler. Ne oldu Menderes idam edildi. Menderes unutuldu mu? Menderes gönlümüzde. Ama Menderesi idam edenler sürekli lanetleniyor. Lanetle anılıyor.”

Konuşmasında Said Nursi’nin cezaevine atıldığı zamanlarda ülkesini terk etmediğini belirten Erdoğan, “Sibirya’ya sürdüler geri geldi. Birileri gibi kaçıp Pensilvanya’ya gitmedi. Pensilvanya’ya giden Bediüzzaman’ın izindeyim diyordu. Bediüzzaman cezaevinde olduğu zamanlarda zalimler için yaşasın cehennem dedi. Şimdi Menderes’i idam edenler için de yaşasın cehennem. 54 yıl önce Menderes’e yapılanın aynısını bize yapıyorlar. Manşetle, çirkin iftiralarla üzerimize geliyorlar. Yolsuzluk iftiralarının benzerini bize yöneltiyorlar. CHP o gün nasıl bir rol üstlendiyse bugün de aynı rolü üstleniyor. CHP demek baskı demektir, zulüm demektir, iş yapmayan iş yapana da engel olan demektir. CHP esersizlik demektir. Muğla Belediyesi’ni 40 yıldır CHP yönetiyor. Nasıl olsa Muğla bize oy veriyor diye yan gelip yatmaya alışmışlar. Yozgat, AK Parti’de, Afyonkarahisar AK Parti’de, Kütahya, Burdur, Denizli AK Parti’de, Sivas, Uşak, Balıkesir, Kırklareli, Muğla farklı partilerde. AK Partili’lerle diğerleri arasındaki fark dağlar gibi. Sivas, Yozgat, Balıkesir, Kütahya, Denizli, Muğla başka. Muğla’da kanalizasyon sorunu hala çözülmedi. Burası bir turizm, tarih,  medeniyet şehri. Muğla bir kanalizasyon meselesini dahi çözemedi. Şu alanı bile düzenleyemediler. Bundan önce geldiğimde bu alan böyleydi. Daha beterdi şimdi asfalt dökmüşler. Muğla bunu hak ediyor mu? Muğla’ya bu yakışıyor mu?. 28 gün var 28 gün gece gündüz çalışarak Muğla’yı AK Parti’ye teslim edeceğiz. Belediyecilik nasıl olacak görecekler. Muğla’yı Büyükşehir yapınca buna kim karşı çıktı, Anayasa Mahkemesine götürdü. Bu CHP hangi yüzle karşınıza gelip oy isteyecek. Siz Muğla’ya Büyükşehir olmayı yakıştıramadınız hangi yüzle geliyorsunuz diyeceksiniz. Bunlar kasaba bile yönetemez” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“CHP korkutma siyaseti ile işi idare ediyor. İftira ile kasetlerle istismar siyaseti ile işi idare ediyor. Milli değerleri kullanarak bunlar tehdit altındaymış gibi göstererek Muğla’yı çöpe, kokuya, vizyonsuzluğa mahkum ediyor. Bizim devlet olarak yaptıklarımıza bakın bunların belediye olarak yaptıklarına bakın. Duble yollar, okullar, hastaneler hepsi bizim eserimiz. Belediye olarak bunlara bakın bir şey var mı yok. Hem belediye hem merkezi yönetimle el ele verelim Muğla’yı yeniden ayağa kaldıralım. 40 yılın yıkımını beraber halledelim bunun kararını siz vereceksiniz. 30 Mart çok önemli. Önemi her geçen gün artıyor. 12 yıldır hükümet görevindeyiz. Kimsenin hayat tarzına karışmadık. Hiç kimsenin yediğine içtiğine karışmadık. Giyimine kuşamına karışmadık. Diline, inancına, manevi değerlerine karışmadık. Her zaman demokrasinin, özgürlüklerin, barışın, kardeşliğin, bir arada yaşama kültürünün arkasında olduk. CHP geliyor Muğla’da asılsız korkular pompalıyor. Fikirleri, projeleri olmadığı için korku siyaseti yapıyor. Ankara’da ne yapıyor, Ankara’da da Pensilvanyalı zatla darbe tertip ediyor. Pensilvanyalı zat da eline ses kaydı tutuşturuyor. CHP Genel Müdürü de onunla idare ediyor. CHP’den de MHP’den de herhangi bir proje duydunuz mu, herhangi bir hedef, plan duydunuz mu. Bunlar üç kafadar CHP Genel Müdürü, MHP Genel Başkanı bir de bunlara Pensilvanyalı zat karıştı. Ortak oldular. Türkiye Cumhuriyeti hükümetine hücum ettiler. Ulusal güvenliğimize saldırıyorlar. Fıkra gibi bunlar. Şimdi de güya Başbakanı devirecek kasetle oraya atama yapacaklar. Bu ülke kasetle değil, şehitlerin kanıyla kuruldu. Bu ülke kasetlerle devrilmeyecek kadar büyük bir ülkedir. Pensilvanyalı zatın emrinde olan bir kısım yargı, bürokrasi, emniyet içinde yuvalanmış çete sabah akşam Türkiye’yi gizlice dinliyor. Yaklaşık 3 bin kişiyi 3 yıl boyunca dinlemişler. 450 MHP’liyi dinlemişler. Hiç bir ayrım yapmadan kendileri dışında AK Partili, CHP’li,MHP’li, BDP’li herkesi dinlemiş kaydetmişler. Bürokrat, gazeteci, sanatçı tek tek dinleyip kaydetmişler. CHP ve MHP Genel Başkanları bu kasetlerle seçim meydanlarına çıkıyorlar. Bu paralel yapının işi hançerlemektir. Onlar CHP ve MHP’yi de sırtından hançerleyecekler. Şantajla istediğini aldıktan sonra bu CHP ve MHP’ye de ihanet edecekler. Bize ettikleri gibi. Ülkesinin gizli bilgilerini servis eden herkesi hançerler. CHP ve MHP işin farkında değiller. Kasetle genel başkan oldu şimdi de kasetle başbakan olurum diye bu çirkin tuzağa giriyor. 28 gün sonra sandıklar bunlara gerçek bir demokrasi dersi daha verecek. Bu kirli tuzağa izin vermeyeceğiz. 30 Mart’ta eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında seçim yapacaksınız.”

Vatandaşlara uyarıda bulunan Erdoğan “Türkiye’nin istiklalini, özgürlüğünü, ulusal güvenliğini tehdit eden bu ihanet girişimine asla geçit vermeyin. Çocuklarınızı bu paralel örgütün dershanelerine gönderenler bu dershanelerden çocuklarınızı lütfen alın. Bunların okullarına gönderenler lütfen çocuklarınızı bunların okullarından alın. Devletin okulları var. Bundan böyle hafta sonlarında da kursları okullarımızda vereceğiz. Ücreti devlete ait. Biz ödeyeceğiz. Bunlar milletini çok sömürdüler sülük gibi emdiler. Sülük değerli bir hayvandır. Sülük zararlı olan kanı emer. Bunlar faydalı kanı emdiler. Bunun için bunlar çok tehlikeliler. Bunların dershanelerine verip de geleceğimizi karartmayalım. Ablalar yetiştirmişler. Gece seansları yapıyorlar. Gece yurtta kalanları ayağa kaldırıp beddua ettiriyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu’na seslendi

2002 yılında göreve geldiklerinde milli gelirin 230 milyar dolar olduğunu kaydeden Erdoğan şunları söyledi:

“79 senede Osmanlı dahil 230 milyar dolar. Biz bunun üzerine 11 yılda 570 milyar dolar ilave ettik. Şu anda milli gelirimiz 800 milyar dolar oldu. 79 senede 6 bin 100 km yol yapıldı. 11 senede 17 bin km. bölünmüş yol yaptık. Yolsuzluğun olduğun bir ülkede siz bu kadar yol yapabilir misiniz? 205 bin derslik yaptık Türkiye’de. Kitap bulunamıyordu. Bizler teksir kâğıtları ile okuduk. Şimdi öğrencilerimizin sırasının üzerinde kitapları ücretsiz hazır. 45 TL Üniversiteli gençler burs alıyordu. Şimdi beslenme yardımı ile birlikte 500 TL alıyorlar. Bire onbir, biz buyuz. Yolsuzluğun olduğu yerde bu olur mu? Devletin 100 TL’sinin 73 lirası borçtu. Şimdi 35 TL’si borç. 100 TL’nin 63 TL’si faize gidiyordu. Enflasyon çift haneli rakamlarda idi. Şimdi enflasyon tek haneli rakamda. Aradaki fark milletimin cebinde kalıyor. İşçi memur kardeşimden Zorunlu Tasarruf kestiler mi? Toplamda 13,5 katrilyon para kestiler. Geldik masanın üzerinde bir baktım ki devlet 13,5 katrilyon borçlu. Devlet borçlu olamaz. Hemen ödedik. Aradan bir müddet geçti. Bir haber daha geldi. Konut edindirme yardımı altında da kesmişler. 3-5 katrilyondan aşağı değil. Şu ana kadar 17 katrilyon yaptı. Kimden kesildi bu para işçiden memurdan. Hani CHP işçinin memurun yanındaydı. Ah CHP ve MHP siz ruh ikizisiniz. Bunlar işçimizi memurumuzu acımasız şekilde sömürdüler. MHP bizden önce hükümetti. 23,5 milyar dolan IMF’e borç bıraktı. Bunu da biz ödedik. IMF bizden 5 milyar dolar borç istiyor vereceğiz. Merkez bankasının kasasında 27,5 milyar dolar vardı. Şimdi 124 milyar dolar var. Nereden nereye? Yere sağlam basıyoruz. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunu yapabilir mi? Ey Genel Müdür sen git kaset ara, kaset arama ile meşgul ol. Senden ancak Tahtakale piyasasında kasetçi olur. Başka işe yaramazsın. Üçüncü köprü yapılıyor. Bu da onları rahatsız etti. Önce Genel Müdür rahatsız oldu. Çünkü bir şey yapılıyorsa bunlar rahatsız oluyor. Şu anda köprünün Asya ve Avrupa yakasında 250 metre kuleler yükseldi. Tableler gelecek. 4 gidiş, 4 geliş. Ortasında da tren gidecek. 2015 sonunda bitecek. Marmaray’ın güneyinde yine denizin altında iki tüp geçit yapıyoruz. İki katlı. Bundan da otomobiller geçecek. Neden, çünkü bizim millete aşkımız ve sevdamız var. Biz Ferhat’ız, Onlar şirin. Dağları deliyoruz geliyoruz. Yapılmayanları telafi ediyoruz”

Muğla’ya hastane müjdesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının sonunda Muğla’ya bir de müjde vererek Muğla’ya Şehir Hastanesi yapacaklarını açıkladı. Erdoğan, “Biz göreve geldikten sonra Muğla’da 276 km. bölünmüş yol yaptık. Muğla-Denizli arası devam ediyor. Ören’de bir yat limanı yapıyoruz. İnşası süren 200 yat kapasiteli liman bitecek. Datça Yat limanı devam ediyor. 2013 yılında Muğla havalimanları ile yaklaşık 7,5 milyon yolcu taşındı. Şimdi gelelim Muğla’ya müjde vermeye. 700 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Bu hastane içinde her türlü sağlık hizmetini alabileceğiniz, donanımı otoparkı ile modern bir sağlık kampüsü olacak. Altyapı çalışmaları bitmek üzere. Temeli attığımız andan itibaren 30 ay. Muğla’ya 12 yılda 8 katrilyon liralık yatırım yaptık. Ulaştırma ve Haberleşme 942 trilyon, Orman Su İşleri 1,8 katrilyon, tarımda 799 trilyon, enerjide 539 trilyon, turizmde 160 trilyon, gençlik ve sporda 326 trilyon, sağlık 129, eğitimde Muğla’ya 632 derslik 10 bin bilgisayar gönderdik. 490 okula internet bağlantısı yapıldı. 343 adet bilişim teknolojisi kurduk. 920 sınıfa etkileşimli tahta monte edilmiş durumdu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine toplamda 87 trilyon kredi ve burs dağıttık. 55 trilyon turizm yatırımlarına destek sağladık” dedi.

Başbakan Erdoğan konuşmasının ardından mitingi partisinin Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları ile birlikte vatandaşlara karanfil atarak sonlandırdı. Erdoğan daha sonra Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret ettikten sonra Muğla’dan ayrıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

5 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mustafa kahya 02 Mart 2014 / 23:08

ak partiyle muğla şahlanacak. osman gürün muğlamıza bir şey veremez. bu güne kadar verdimiki? prof.dr. mansur harmandar muğlamaıza çağ atlatacak. osman gürün muğlaya bir belediye binası yapmadı. oturduğu yer osmanlıdan kalma. eski oturduğu yerde menderesten kalma. muğla hastanesi menderesten demirelden kalma. muğla eski muğla çivi bile çakmadan on beş yılı doldurdu. bir pamukkale üniversitesinin hastanesine bakın birde muğlanınkine. artık ideolojik oy kullanmayalım. bir seferde ak partiyi deneyelim. farkı göreceksiniz.

asi 02 Mart 2014 / 23:48

TAŞIMALI SİSTEMLE KALABALIK OLUŞTURULMUŞ, GÖRENDE NE KALABALIK VAR SANACAK.
EN ÖNEMLİSİ GÖSTERMELİK OLSUN DİYE KALİTESİZ BEZ BAYRAKLARI BOL BOL DAĞITMIŞLAR, BAYRAKLARI ALANLARDA SAĞA SOLA ATIYOR. ŞANLI TÜRK BAYRAĞI BU KADAR UCUZMU GEÇEN AKP MİTİNGİNDE OLDUĞU GİBİ. UYAN TÜRKİYE UYAN

mustafa kahya 03 Mart 2014 / 18:51

asi kardeş Türk bayrağı üzerinden dedi kodu yapmayalım. ben özbeöz türküm. arı Türk.saf Türk. yani kafatasımız ölçülse oradan da belli olur. bayrağın değerini de anlamını da herkesten iyi bilirim. chp mitinglerinde dağıtılan bayraklar çok mu pahalı? ak partinin hiç bir mitingine katılmadım. ama chp nin aydın, izmir,denizli ve muğla daki tüm mitinglerine katıldım. biz muğla mıza kimin daha iyi hizmet getireceğini konuşuyoruz. denemişi üç kez on beş yıl denedik az mı geldi? mansur harmandar koskoca üniversiteyi yönetiyor. en cahili lise mezunu olarak üniversiteye başlıyor. proflarına kadar kaç kişi var. ideolojik oy vermeyelim düşünelim taşınalım hizmet edecek olana oy verelim. bayrağımız kutsaldır. kutsal değerlerimiz üzerinden ucuz siyaset yapmayalım. sağlıkla kalın.

murat aydın 03 Mart 2014 / 19:46

başbakan doğru söylüyor chp bu zamana kadar muğlaya hiç birşey katmadı adamlar nasıl olsa kazanacağız gözüyle bakıyor seçimi.

asi 03 Mart 2014 / 22:19

Mustafa Kahya Bey kardeşim
ben chp gelsin dedimmi, veya savundummu ?
zinhar chp ye oy vermedim.
Önemli olan Milli Kimliğimizin Milli değeri olan TÜRK BAYRAĞI na saygıdır, kucak kucak bayrak hemde kalitesiz mitingde sallayan dağılırken çöpe atmış, yola atmış, yemin ederimki bu mitingde ve geçen akp mitinginde 3-4 tane bayrağı topladım.
Harmandar Hoca diyorsunuz, şunu bilinki ben Muğla Üniversite ortamını ve Harmandar Hocayı Muğla Üniversitesine geldiği günden beri tanıyorum.
Ben diyorumki TÜRK kimliğini kabul etmeyenlere çalana çırpana haram yiyene kendi çevresini trilyoner edene isdihdam yaratmayana oy vermeyelim.
Sağlık ve esenle kalın