Başbakan Kandırıldı Mı?

Bu haber 23 Ocak 2015 - 0:00 'de eklendi ve 1.522 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

AK Parti Kongresi ile ilgili gözlemlerime yarın “Muğlalı Ahmet Davutoğlu” ile noktayı koyacağız. Neredeyse 10 gündür verdiğimiz rahatsızlık için özür dilerim. Gerekmedikçe (!) uzun bir süre AK Parti’ye de dönmem…

İnternette gazetemizin web sitesinde bu köşe her gün ortalama 400 ile 500 arasında tık alır. CHP’nin atama İl Başkanı Mürsel Alban ile ilgili yazılarımda, tıklamalarda ciddi artış oldu. AK Parti kongre süreci yazılarımla da ayıptır söylemesi daha çok tıklandım.

Ben bu yazımı kaleme alırken “İl Başkanı, Milletvekili Muğlalı Olmalı!” (26.12.2014 ) başlıklı yazım 600’ün üzerinde tıklanırken, “Öztürkler Geride Yangın Bıraktı!” (05.01.2015) başlıklı yazım binin üzerinde tıklanmış. Ardından gelen “İl Başkanı Öztürk’ün Açıklaması!”, “Siyasilerden Sıra Muğla’ya Gelmiyor!”, “CHP Muğla Tugay Komutanı”, “CHP İl Yönetimi Düştü!”, “AK Parti’de Neler Oluyor?!!”, “Muğlalı Ahmet Davutoğlu!”, “Alban Belediye Zengini Mi?”, “AK Parti’de Ne Değişti?” başlıklı yazılarımın kimi 500’ün, kimi de binin üzerinde tık almış…

Önceki günkü “Ya Şadi Pirci Kazansaydı?!!” başlıklı yazımda bu yazıma devam ederken 600’ü geçmişti. Dün sabah bu yazımı yazarken dünkü “AK Parti’de Adalet Hareketi” başlıklı yazım çoktan 400’ü bulmuştu…

xx        xx        xx

Başka meslektaşlarım için yazılarının, haberlerinin aldığı tıklama ne ifade eder bilmiyorum. Ben aldığım tıklamalarla kendime çeki düzen veririm. Aldığım tıklamalar bir sonraki yazıma yön verir…

Bu anlamda hafta sonunda yapılan AK Parti 5. Olağan Kongre’de ardında Başbakan, Genel Başkan Yardımcısı, eski İl Başkanı olduğu halde teamülleri yıkarak liste çıkaran Şadi Pirci’nin aldığı yüzde 40 oyun da bir anlamı olmalı.

Ben şahsen yüzde 40 oyun Şadi Pirci’nin oyu olduğunu sanmıyorum. Hemşerimiz Sayın Davutoğlu’na karşı verilmiş oy olarak da görmüyorum. Ancak başta Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu olmak üzere partinin genel ve yerel kurmayları hemşerimiz Davutoğlu’nun kongreye gelmesini engellemeliydiler. Dün yazımın başlığında olduğu gibi “Ya Şadi Pirci kazansaydı?”…

Bence AK Parti’nin yerel ve genelkurmayları o yüzde 40 oy oranını önlerine koyup ne anlam ifade ettiğine iyice bakmalılar… (!)

xx        xx        xx

Dünkü yazımda 22. Dönem Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu’nun yorumuna yer verdim. O’nun izlenimine göre hemşerimiz Sayın Başbakan Davutoğlu kandırılmış görünüyor.

Muhtemelen son ana kadar Şadi Pirci’nin liste çıkarmaması için mücadele verilirken, Pirci’nin listesini çekeceği umuldu; en azından Başbakan’ın kongreye gelişi ile seçimin alınabileceği düşünüldü ve Sayın Davutoğlu stadyuma ayak basıncaya karar iki listenin yarışacağı söylenmedi…

Galiba hemşerimiz Sayın Davutoğlu kandırıldı!

Elbette iki liste konusunda Sayın Başbakan’ın kandırıldığı tartışılabilir. Gerçek de olmayabilir… Ancak Hemşerimiz Sayın Davutoğlu’nun Muğla konusunda olduğu gibi Şahidi Camii konusunda da kandırıldığı apaçık ortada… (!)

xx        xx        xx

Kongrenin yapıldığı gün (17.01.2015)  “Muğlalı Ahmet Davutoğlu!” başlıklı yazıma Ali Karadaş isimli okurum (Benimle ilgili övgüsüne teşekkür ediyorum) saat 08.41’de özetle şu yorumu yapmıştı:

Muğla’ya hizmet edenlere ödül verilecekse, bu ödülü hak edenlerden birisi Sayın Özcan Özgür olmalıdır. Sadece bu yazı bile ödül almaya hak eder. AK Parti kadroları Muğla’da yetersiz kalmıştır. Genel Merkezlerinin performanslarına erişememişlerdir… 2014 Seçiminde Muğla’yı CHP ye teslim etmişlerdir. Şimdide Sayın Başbakan’ın karşısına iki listeyle çıkıyorlar. Ne diyecekler hepimiz merak ediyoruz. Ne yazık ki soluyla sağıyla Muğla’mız başarılı siyasetçiler yetiştirememiştir. Var olan potansiyelinde önleri tıkanmıştır. Çünkü Muğla’da siyaset tekelleri oluşmuştur. Hani baron diyorlar ya… İnşallah bu yazınız Muğla’ya gelirken Aydın yolunda Sayın Başbakanın eline ulaşır. Saygılarımızla…

Kapalı kapılar ardında ne dediler bilmiyoruz, ama kongrede hiçbir şey demediler. AK Parti kongrelerinde “dilek ve temenniler” bölümü olmuyor!

Ama anlaşılan yazımız Hemşerimiz Sayın Davutoğlu’na ulaşmış! Çünkü konuşmalarında Şahidi’nin restore edildiğini, Kapalı Spor Salonu’nun bitmek üzere, Üniversite’deki caminin de yakında tamamlanacağını söylüyordu… (!)

xx        xx        xx

Okurum Sayın Karadaş aynı yazıma aynı gün saat 19.48’de de şu yorumu yapmıştı;

Sayın, Özcan Özgür, sabah yazdığım notta, ‘İnşallah yazınız Davutoğlu gelirken, Aydın yolunda eline ulaşır.’ demiştim. TV’nin verdiği kadar başbakanı izlediğim. Yazınızın ulaşmış olduğunu düşündüm. Yazınız Muğla’da başbakanın yol haritası gibiydi. Kongreye veda ederken Şahidi Hazretlerini ziyaret edeceğini söyledi. Artık detaylarını ve satır aralarını sizin yazılarınızda okuruz. .. Sayın Başbakanın bu kadar yoğun işi arasında bu ziyareti çok önemlidir. .. Yine sizin köşenizde okumuştum. Şahidi Hazretlerinin mezarı, etrafıyla birlikte restore edilmesi gerektiğini… .. Mevlana Hazretlerinin manevi evladı, manevi torunu Şahidi Hazretleri Muğla’nın önemli bir değeridir. Bunun restorasyonu için hükumetten yardım gelecek diye beklemeye gerek yok. … Özcan bey, hiç kimse yapmazsa sizin başlatacak olduğunuz bir kampanya ile bu iş yine başarılır. Sizin gibi … gerçek Muğlalı bu işi becerir. Bunun maliyeti nedir? Otomobil fabrikası mı kuruyoruz? Sizin öncülüğünüzde Muğla’nın öz sermayesi bu işe yeter. Bilmiyorum takdir size ait.

xx        xx        xx

Sayın Karadaş’ın duyarlılığına teşekkür ediyorum. Yanlış anlaşılma olmasın. Bizim önerimiz Cami ile birlikte yakınında Şahidi Hazretlerinin yaşadığı evin birleştirilerek orada bir külliye oluşturulması idi. Ev satın alınamayınca iş gecikmişti… İnatçı yazılarımıza yeni Valimiz Amir Çiçek duyarlılık gösterdi de tarihi ev daha yeni istimlak edilebildi! Daha alınacak yol var…

Ama o gün kongre salonunda Hemşerimiz Sayın DavutoğluŞahidi Hazretlerinin restorasyonunu tamamladık. Üniversitede temelini attığımız cami tamamlanıyor. Bu salon yakışmıyor dedik, iki ay sonra yenisini açacağız. Muğla’yı odak şehir yapmaya kararlıyız…” diyordu.

Evet, bir cami restore edildi… Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden sayesinde Şeyh Camii restore edildi.  Hatta arada Saburhane Camii de elden geçirildi. Ama hala Kurşunlu Camii’nin duvarının yıkılması, orada düzenleme yapılması için Vakıflar engeli aşılamıyor!

Nerede AK Parti’nin yerel kurmayları?!!

Sadece “hemşerimiz” oldu diye Sayın Davutoğlu’ndan Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kapısında nöbet tutmasını isteyebilir miyiz?

xx        xx        xx

Hemşerimiz Sayın Davutoğlu iki yıl önce geldiğinde Dışişleri Bakanı olarak Gençlik ve Spor Bakanı’ndan rica ettiği yeni Kapalı Spor Salonu şehrin orta yerindeki “Orman Fidanlığı”nın yerinde inşa edilecekti. Olmadı… Devir işlemini de herhalde Sayın Davutoğlu yapmayacaktı! Şimdi Kışla Park’ta belediyenin verdiği yerde yapılıyor, ama Sayın Davutoğlu’nun dediği gibi 2014’e yetiştirilemedi… (!)

Ne fikri takip ne de zikri takip özellikleri olmayan AK Parti’nin yerel teşkilatlarının ilgisizliğinden bu kadar oluyor… Bari hiç olmaya “hemşerimizdir” deyip Sayın Davutoğlu’nu kandırmasalardı.

Art niyetli bir gazeteci çıkıp, “Davutoğlu Muğla’da yapılmayan restorasyon için yapıldı dedi” diye yazsa iyi mi olurdu?

Hemşerimiz Sayın Davutoğlu o kadar iyi niyetli ki, “tek liste ile yapılır” umuduyla geldiği kongrede, “Sayın Soylu listeyi teke indirememişsiniz. Buradan ötesini de halledin.” der, kongre salonuna girmeden helikopterle gerisin geri dönebilirdi. Neyse ki dua edin, delegasyon Muğla’da Ak Parti’yi yöneten ve dizayn etmeye çalışanlardan aklı başında imiş, Sayın Küreci’ye verdikleri oylarla Hemşerileri Davutoğlu’na sahip çıktılar

Bu kadar iyi niyetli bir insanı; hemşerimizi kandırmayın. Kendinizi kandırırsınız!

Yarın; Muğlalı Ahmet Davutoğlu…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.