Başbakan Erdoğan Muğla’ya geliyor « Hamle Gazetesi

Başbakan Erdoğan Muğla’ya geliyor

Bu haber 26 Kasım 2013 - 18:13 'de eklendi ve 1.981 kez görüntülendi.

basbakan1321654653132132Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış törenlerini gerçekleştirmek üzere Muğla’ya geliyor. Başbakan Erdoğan 30 Kasım Cumartesi ve 1 Aralık Pazar günü Muğla il merkezini ve ilçelerini ziyaret edecek.
Haber Merkezi
İlk olarak 30 Kasım Cumartesi günü Muğla il merkezindeki toplu açılışları gerçekleştirecek olan Başbakan Erdoğan, daha sonra Fethiye ve Milas ilçelerinde yapılacak toplu açılış törenlerine katılacak.
Toplu açılış törenlerinde 13 ilçede yapılan ve 205 milyon 81 bin 343 liraya mal olan 102 projenin açılışı Başbakan Erdoğan tarafından yapılacak.
Muğla Merkezde düzenlenecek törende Bodrum, Datça, Dalaman, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula ve Yatağan ilçelerinde yapılan, toplam maliyeti 167 milyon 549 bin 222 lira olan 79 projenin açılışı da gerçekleştirilecek.
Muğla Merkezde açılışı yapılacak yatırımlarda ön plan çıkan projeler şu şekilde:
“Gökova Marmaris Yolu, Muğla Kavaklıdere Hükümet Konağı İnşaatı, Su Ürünleri Fakültesi Binası, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Binası, Güzel Sanatlar Lisesi, Bodrum 2. Trafo Merkezi, Bozarmut mevkii TOKİ 112 adet konut ve büfe ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi, Endüstri Meslek Lisesi, Dalaman Devlet Hastanesi, 16 Derslikli Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi, 500 kişilik spor salonu.”
Başbakan Erdoğan, Muğla kent merkezi programının ardından 01 Aralık Pazar günü Fethiye’de düzenlenecek ikinci toplu açılış törenine katılacak. Başbakan Erdoğan, Fethiye’de toplam değeri 12 milyon 497 bin 350 lira olan 10 projeyi hizmete açacak.
Fethiye’de açılışı yapılacak yatırımlarda ön plan çıkan projeler ise şu şekilde:
“12 Derslikli Sağlık Meslek Lisesi, Aile Danışma ve Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi, Çiftlik İçme Suyu I. II. Ve III. Etap İsale Hattı Yapım İşi.”
Fethiye’deki toplu açılış törenini gerçekleştirdikten sonra Milas ilçesinde düzenlenecek 3. Toplu Açılış Törenine katılacak olan Başbakan Erdoğan, 25 milyon 34 bin 771 lira maliyeti olan 13 projenin açılışını gerçekleştirecek.
Milas’ta açılışı yapılacak yatırımlarda ön plan çıkan projeler ise TOKİ Burgaz Sucum Mahallesinde yapılan 300 adet dar gelirli aileler için konut, birer adet sosyal tesis, büfe, 1500 kişilik paket arıtma tesisi ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi olarak dikkat çekmektedir.
Başbakan Erdoğan Muğla Merkez, Fethiye ve Milas’ta gerçekleştireceği toplu açılış törenlerinin ardından Muğla’dan ayrılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.