Başbakan Davutoğlu il kongresine katılacak « Hamle Gazetesi

Başbakan Davutoğlu il kongresine katılacak

Bu haber 20 Ekim 2014 - 0:18 'de eklendi ve 728 kez görüntülendi.

basbakannnMuğla AK Parti’de delege seçimleri 17-18 Ekim tarihleri arasında yapıldı. 13 İlçede iki gün devam eden delege seçimlerinde yaklaşık 90 bin parti üyesi 5 bin 200 delege için sandık başına gitti.
Haber Merkezi
Menteşe ilçesinde yapılan delege seçimleri Menteşe Öğretmenevi salonunda gerçekleşti. Partililerin büyük ilgi gösterdiği delege seçimleri ile ilgili açıklama yapan AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, “Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da delege seçimleri sakin, birlik ve beraberlik içinde yapıldı. Partimizi yeni katılımların da olduğu bu süreçte hedefimiz 7 Haziran’da yapılacak seçimlerden başarı ile çıkmak” dedi.
Başbakan Muğla’ya gelecek
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, 15 Eylül’de başlayan kongre süreci kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinde delege seçimleri yapıldığını belirterek, “Teşkilatlarımız bir bayram havasında delege seçimlerini gerçekleştirdi. Her ilçemizde 400 delege seçilecek. 13 ilçemizde toplam 5 bin 200 delege seçilecek. Bütün teşkilatlarımızda kavgasız, problemsiz ve bayram havasında bir demokrasi şöleni yaşadık. Örnek bir delege seçimi yaşadık. Uzlaşma kültürünün delege seçimlerine yansıdığını görmek bizi mutlu etti. 7-8 Kasım tarihlerinde ilçe kongrelerimiz başlayacak. Ocak ayının sonunda da il kongremiz yapılacak. İl Kongremize Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da katılacak. Aydın veya Denizli kongreleri ile birlikte Muğla’da yapılacak il kongremize Sayın Başbakanımızın katılımı kesinleşti. İl ve ilçe kongrelerimiz bana göre 7 Haziran seçimlerinin de anahtarı pozisyonunda” dedi.
AK Parti Muğla’da ilk ilçe kongresinin yapılacağı tarih de belirlendi. Genel Merkez tarafından İl Başkanına delege seçimleri esnasında telefon ile bildirilen seçim takvimine göre AK Parti Muğla’da ilk ilçe kongresini 8 Kasım tarihinde Menteşe ilçesi ile başlayacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.