Başbakan Davutoğlu bugün Muğla’da

Bu haber 17 Ocak 2015 - 0:58 'de eklendi ve 1.265 kez görüntülendi.

başbakanBaşbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmak için bugün Muğla’ya geliyor. Menteşe İlçesi’nde bulunan Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek olan kongreye katılacak olan Ahmet Davutoğlu, burada partililere hitaben bir konuşma yapacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Muğla’ya gelişi ile ilgili olarak kentte gün boyu geniş güvenlik önlemeleri alındı.
Kadir Tamer
Ak Parti Muğla İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Menteşe İlçesi’nde bulunan Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. Başbakan Davutoğlu’nun Muğla’ya gelişiyle ilgili ilde hazırlıklar tamamlandı. Başbakan Davutoğlu, önce Aydın’da ardından da Muğla’da AK Parti İl Başkanlığı kongrelerine katılacak. Davutoğlu önce Muğla Valiliği’ni ziyaret edecek, daha sonra Atatürk Spor Salonu’ndaki kongrede partililere hitap edecek.
Hazırlıklar tamamlandı
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Davutoğlu’nun katılacağı kongreyle ilgili bütün hazırlıkların tamamlandığını açıkladı. Öztürk, “Sayın Başbakanımız Davutoğlu’nu karşılamak için hazırız. Bir demokrasi şöleni halinde geçecek olan kongreye bütün hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.
İki liste yarışacak
Ak Parti Muğla İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresinde iki liste yarışacak. Ak Parti Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığı için İhsan Küreci’nin aday gösterilmesinin ardından partinin önde gelen isimlerinden biri olan Şadi Pirci, geçtiğimiz gün düzenlediği basın açıklaması ile İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Bu açıklama ile diğer illerde tek liste halinde geçen Ak Parti İl Başkanlığı seçimleri Muğla’da iki aday arasında yapılacak. Menteşe İlçesi’nde bulunan Kapalı Spor Salonunda yapılacak kongrede 655 delege oy kullanacak.
Geniş güvenlik önlemleri alındı
Öte yandan, Başbakan Davutoğlu’nun Muğla’ya yapacağı ziyaretle ilgili olarak il genelinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Muğla Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde bulunduğu saatlerde bazı cadde ve sokakların araç ve yaya trafiğine kapatıldığı açıklandı. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun bugün il merkezinde yapacağı ziyaretleri kapsamında şehrimizin; Cumhuriyet Meydanı ve Cumhuriyet Meydanına çıkan yollar (Cumhuriyet Cad., Naci Karaosman Oğlu Cad., Kurşunlu Caddesi, Recai Güreli Caddesi ve Özer Türk Caddeleri), Zübeyde Hanım Caddesi, Hasan Ercan Caddesi, Ethem Serim, Kürkütçü, Avcılar ve Cemil Şerif Baydur sokaklarında, program süresince park ve araçla seyir yasağının getirilmesi, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun, 11. Maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Bu kapsamda vatandaşlarımızın program süresince, park yasağı olan caddelere park yapmamalarını ve trafiğe kapatılan yollar yerine görevlilerce belirlenen alternatif yolları kullanmalarını önemle rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.