“Başbakan Bizi Afrin’e Götür..”

Bu haber 12 Şubat 2018 - 1:46 'de eklendi ve 2.830 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Hafta sonunda Cumartesi günü, AK Parti 6. İl Kongresi’nde Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını yaparken, “Deli Serpil” yapılan müdahalelere rağmen Hakk’a yürüyordu…

Muğla o gün Serpil’ini kaybetti…

Bakmayın “Deli Serpil” denildiğine, O’nun adı “Deli Serpil’di… Aslında 1942 doğumlu Serpil’i itinayla biz delirttik!

Rabbim, “Deli Serpil”in değil, bizim taksiratımızı affetsin…

O bir sürü “şeytanın” arasında, içimizde dolaşan ve çoğumuzun görmezden geldiği bir “melek”ti…

Onu anlayanlar, sevenler ve hatta sayanlar, şehrin yerel yöneticileri ile birlikte O’nun doğup, büyüdüğü mahallesinin Saburhane Camisi’nde önceki gün öğle namazına müteakip yapılan cenaze töreninde bir araya geldiler.

Önceki gün sanki akrabalarıymış gibi sosyal medyada paylaşım yapanların tamamı gelmemişti, ama gelenler Serpil’i bir güzel uğurladı… Böylesi Muğla’nın zenginine, siyasisine nasip olmamıştır!

Muğlaspor’un eski ünlü oyuncularından Ozan (Taga) da sosyal medyada “İlk aşkı Gazi abi 2’inci Ado, 3’ncü Mert, 4’üncü Neco. Beni de çok severdi. Muğlaspor aşığı Serpil ablamızı kaybettik. Başımız sağ olsun, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sevenlerine sabırlar diliyorum.” demiş. Paylaşmak istedim…

Serpilimizin, cennet kuşumuzun yolu açık olsun… Gerçek meleklere karışmıştır inşallah…

 

xx        xx        xx

Biz bize benzemeyene “deli” der geçeriz.

Yeni Asır Gazetesi Muğla Temsilcisi Adem Ülker de bizim mesleğin delisidir.

Bana göre tabi…

O da önceki gün “Kendine has bir memlekettir Muğla…” demiş. Şöyle de devam etmiş:

İl merkezinde bir çay bahçesi, önünde bir kadın heykeli, elinde çay bardağı… Serpil Park tabelası ve Serpil Heykeli… Bakmayın yaşarken adının parka verilip, heykelinin yapılmasına. O öyle siyasetçi ve bürokrat değil: Deli Serpil… Talihsiz bir kaza sonucu aramızdan ayrıldı.

Artık Deli Serpil de yok.

Dedim ya, Muğla kendine has bir memlekettir.

Osman Gürün’ü biraz da bundan severim. O çay bahçesine yalakalık olsun diye başkalarının adını da verebilirdi. Ama Deli Serpil adını verdi.

– Allah rahmet eylesin Deli Serpil…

 

xx        xx        xx

Dedim ya Adem bizim gibi gazeteci değildir.

Allah’ın Ademi’dir…

Hem gazetecilik yapar, hem insanlar kırılmasın ister.

Ben Adem kadar “deli” olamadım daha… (!)

Kurbanlar Camisi’nin önündeki parkın bitişiğindeki pastanenin yerinde Muğla’nın son toprak damlı evi vardı. Bari o ev günümüze saklanabilseydi. Belediyemiz Koruma Kurulu’nun gözleri önünde o evin ortadan kaldırılmasına ve yerine apartman dikilmesine izin verdi…

Serpil, işte o evde “terzi çıraklığı” yapardı… Muğla sosyetesine diken ustasının çırağıydı. Ev yıkılınca ustası taşındı ve dikişi de bıraktı…

Bilir misiniz kediler sahipleri ev değiştirdiklerinde genellikle sahipleri ile birlikte kaldıkları evden ayrılmak istemezler. İşte Serpil de öyle… Ev yıkılıp, ustası gidince toprak damlı evin önündeki parktan ayrılmadı. O zaman döner dolaşır gelir o adı olmayan parkın banklarında otururdu…

İşte o zaman Muğlalı o park için “Serpil Park” demeye başlamıştı.

Oraya kimin adı verilirse verilsin, halk zaten “Serpil Park” demeye devam edecekti…

 

xx        xx        xx

Gazetemiz yazarlarından Prof. Dr. Namık Açıkgöz de Cumartesi günü sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;

Abartıyor muyum bilmiyorum ama o Ardahan türküsünde, ‘Burada bir garip ölmüş / Kuşlar yasına gider’ diyordu. Eski yazıda ‘yasına’ ile ‘Yâsine’ aynı yazılır. Sanki ‘bir garip ölünce, kuşlar arkasından hem yasını tutarlar, hem de Yasin okumaya giderler.’ der gibi bir hava sezdim bu mısradan.

Neden olmasın?

O gün Suriye’de de bizler için, vatanımız, bayrağımız için 11 Mehmetçiğimiz canını vermiş, Hakk’a yürümüştü… Onlar 11 Mehmetçiğimiz, 11 şehidimiz deyip geçebileceğimiz sayıdan ibaret değiller elbette!

Hasan Kuş (Mersin), Halis Koca (Adana), Koray Karaca (Kırşehir), Burak Akalın (Samsun), Oğuzcan Ekiz (Hatay), Enes Sarıaslan (Gaziantep), Hamza Karaca (Giresun), Hüseyin Şahin (Samsun), Serdar Ege (Diyarbakır), Erdem Mut (Kırıkkale), Mehmet İlker Kahraman (İzmir)…

 

xx        xx        xx

11 Mehmetçiğimiz, 11 şehidimiz ilk değil. Son da olmayacaklar.

Onların arkada bıraktıkları ve umutları vardı…

O gün kuşlar hem Serpil’e hem de Mehmetçiklerimize gitmiş olmalılar…

Hem bizim çocuklarımız gülsün diye çocuklarını yetim bırakan Mehmetçiklerimiz asıl cennet kuşları değil mi?

Onlar sayıdan ibaret değiller…

Cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım Muğla’da coşkuyla karşılandı. Dalaman Hava Limanı’ndan Atatürk Stadı’na helikopterle geldi. Buradan Kışla Park’taki Menteşe Kapalı Spor Salonu’a seçim otobüsü ile geçti. Çiçeklerle, sloganlarla karşılandı.

Bu tür etkinliklerde atılacak sloganlar, asılacak pankartlar bir “komitenin” denetiminden geçer. Bu AK Parti’de de yapılıyordur, ama o denetimsiz sloganlar bazen komik, bazen de tepki alıcı olabiliyor. İşte o sloganlardan biri: “Başbakan bizi Afrin’e götür..”..

Nouma bizi diskoya götür” der gibi… Afrin’in şakaya gelir yanı mı var? Komik de değil!

Bunlar Afrin’i ne sanıyorlar acaba…? 11 şehit verdiğimiz gün “Başbakan bizi Afrin’e götür..” diyorlar. Tutan mı var? Kendiniz gidin. TSK düzenli ordu olduğu için kabul etmez, ama ÖSO kabul eder…

 

xx        xx        xx

Başbakan Yıldırım ne yapsın?

Toplu slogana her zamanki esprili haliyle gülerek cevap veriyor;

Çıkışta hazır olun gidiyoruz..

Çıkışa gelmeyeceklerini kesinlikle Başbakan da biliyor…

Ki Başbakan Yıldırım salondan ayrılırken, uğurlamada yer alması gerekenler dışında salondan çıkan olmamış!

Götür demesi kolay…

Yer utandı, gök utandı, ben utandım…

 

xx        xx        xx

Cumartesi günü AK Parti Muğla İl Kongresi’nde iki liste yarıştı.

İl Başkanı Kadem Mete’nin karşısına muhalefetin adayı olarak eski il yöneticilerinden turizmci Ozan Balcı çıktı.

Demokratik bir seçim oldu.

Yakın zamanda CHP Muğla İl Kongresi tek liste ile gerçekleşmişti. CHP’de “parti içi demokrasi”nin önüne engeller çıkarılırken, AK Parti Muğla’da engeller yıkılıyor, “parti içi demokrasi”nin temellerinin atılması için mücadele veriliyor.

O mücadeleyi veren AK Partilileri kutluyorum.

Zaman zaman gerilim yaşansa da oldukça seviyeli geçen ve Başbakan Yıldırım’ın bile salondan ayrılırken “Kadem Mete’yi sizlere teslim ediyorum” demeyerek, iki adaya da eşit mesafede durduğu kongrede Kadem Mete kullanılan oyların 345’ini alırken, Ozan Balcı 152 oyda kaldı.

Kadem Mete sandıktan “Seçilmiş İl Başkanı” olarak çıktı…

Yarın devam edeceğiz.

———————————————————————————-

Günün Sözü: “Canı cehenneme rahat uyuyanın. Kapısını örtenin perdesini çekenin. Yüreği yalnız kendiyle dolu olanın. Duvarları ancak çarpınca görenin. Canı cehenneme başkasının yangınıyla evini ısıtıp yemeğini pişirenin.” Şükrü Erbaş…

Günün Sorusu: Serpil CHP’li miydi?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
Hüseyin Akar 12 Şubat 2018 / 18:08

Öncelikle Muğla’nın simgelerinden Serpil hanıma Allah rahmet eylesin. Esas dile getirmek istediğim, AKP genel kurullarında veya gurup toplantılarında, köpek havlasa ayakları kıçına vura vura kaçacak olanların, Reis bizi ARFine götür ya da Başbakan’a bizi ARFine götür diye bağırmalarıdır. Bir zamanlar çarşaflara dolanıp ölmeye geldik diye poz verenler vardı, şimdi hiç birisi yok. Bu kişilerin bu sözleri Reis bizi ARFİn’e gezmeye götür der gibi söylemeleridir. Beni rahatsız eden tarafı bunların samimi olmamalarıdır Bunların bu sloganları güle oynaya neredeyse göbek atarak söylemeleri bunların samimi olmadığını göstermektedir. Bu konuda samimi olanlar herhangi bir slogan atmadan sessiz sedasız gidip ÖSO da vatan için mücadele etmektedirler. Bunlarda ÜLKÜCÜLERDİR.

salihdemir 12 Şubat 2018 / 19:06

Muğla CHP’de parti içi demokrasinin olmadığı İl Kongresinde ortaya çıktı. CHP İl kongresinde başka aday çıkmış olsaydı, belki de aday olan kişi salona bile alınmayacaktı. İl Kongresinden önce İl delegeleri, divan başkanı, divan üyeleri ve bindirilmiş kıtalar olmak üzere her şey ayarlanmıştır. Daha sonra bindirilmiş kıtalar getirip Atatürk’çü CHP’lileri yuhalatan Milas Belediye Başkanı 36 ncı Olağan Kurultayda divan başkan yardımcılığına getirilmiştir. İl Kongresinde divan başkanlığı yapan Erdal Aksünger kongre biter bitmez Muğla’dan kaçmıştır. Sonuç olarak Ak Parti İl kongresinde demokrasi tavan yapmıştır. CHP İl kongresinde faşizm tavan yapmıştır. Yeni seçilen İl yönetimi Muğla’lı Atatürk’çü CHP’lilere disipline vermeye başlamıştır. Muğla’lı Atatürk’çü CHP’lileri Allah korusun demekten başka söz kalmadı.

Gökhan çakır 12 Şubat 2018 / 22:54

Dün kefenimizle yanınızdayız dediğimizde,
Güldünüz komik dediniz. Bunlara köpek havlasa kaçar dediniz. Bizler tankların altında elimizde bayrakla öldük. Hemde adam gibi öldük.
Dün 1 milyon cumhuriyet için yürüyor bunlar ülkeyi alır dediniz. Hepsi 2 fıskiyeli su ile kanalizasyonda kayboldu.
Sakın kitleleri karıştırmayın.!!!
Ypg ye terörist diyemeyenlere içiniz sızlamazda. Ypg ye karşı sesini çıkaranlara içiniz sızlar.
“Şehitler ölmez” kelimesinden tiksinenlere sağırsınız,
vatan için sesini çıkaranlardan rahatsız.

Serpil hanıma rabbim rahmet eylesin inşallah. Sırf parka isim verdiği için osman gürüne övgüler veriyorsunuz. Ama muğlayı 3. Afrika ülkesine çeviren osman gürün e bişey diyemiyorsunuz. Gerçekten ironi ?
Senn hor gördüğün gençler vatan için yaşadıkça sizin yüreğiniz daha çok sızlar.

Dipnot: başbakanın geliş ve gidişlerine sadece protokol eşlik eder. Üst düzey yönetici olsan dahi başbakan korumaları izin vermez. Gazetecisin ama 16 yıl oldu yine de bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
Başbakan gelmeden önce gönüllü askerliğe yazılan gençler var il başkanı ile konuş belkim bilgi verir.
Herkes konuşur ak parti yapar.
Biliyoruz korkuyorsunuz ama
Korkmayın.
TİTREYİN!!!
Sizin devriniz bitti muğla da
Durmak yok yola devam.

Emre sungur 13 Şubat 2018 / 08:24

Başbakan bizi afrine götür dedimize bozulmuş utandım diyo lan mendebur herif bunu haber yapacağına aylardir yıllardır bitmej bilmeyen sıkıntılari anlatsana zaten trafik sorunları var üstüne şehirin en işlek caddelerini tek şerite düşürdü Allah seni bildiği gibi yapsın inşallah bu kadar insanın vebali ile seni toprak da kabul etmez diye düşünüyorum