Başarılı öğrencilere bisiklet « Hamle Gazetesi

Başarılı öğrencilere bisiklet

Bu haber 22 Haziran 2016 - 0:18 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

IMG_0341Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliğinde ‘Sevgi Evi’ ve ‘Çocuk Evi’nde kalan ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında başarılı olan öğrenciler bisiklet ile ödüllendirildi. ‘Sevgi Evi’ ve Çocuk Evi’nde yaşayan öğrenciler bisikletlerini Muğla Valisi Amir Çiçek’in elinden aldı.

Haber Merkezi

Muğla’da 2015-2016 eğitim öğretim yılında başarılı olan il genelindeki ‘Sevgi Evi’ ve Çocuk Evi’nde yaşayan öğrenciler bisiklet ile ödüllendirildi.

Muğla Sağlık Müdürlüğü ile Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen etkinlikte başarılı öğrenciler bisikletlerini Muğla Valiliği bahçesinde düzenlenen törenle aldılar. Valilik bahçesinde gerçekleşen törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sağlık İl Müdürü Cihan Tekin, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ali Akkuzu, vali yardımcıları katıldı. Törende ‘Sevgi Evi’ ve Çocuk Evi’nde kalan 27 başarılı öğrenciye bisikletleri Vali Amir Çiçek tarafından dağıtıldı.

Törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Çocuk Evi ve Sevgi Evi üyesi arkadaşlarımıza başarılarından dolayı bisiklet hediye ediyoruz. Güzel ve sağlıklı bir şekilde yetişmeleri için onlara her türlü desteği sağlıyoruz. Türkiye’nin çeşitli meslek alanlarında yetişmeleri için gerekenleri yapıyoruz. Bu hediyeler onlara bir mana da babalar günü hediyesi. Hepsinden öte en büyük hediye onları seviyor ve değer veriyor olmamız” diye konuştu.

Vali vatandaşları uyardı

Konuşmasında vatandaşları uyaran Vali Amir Çiçek, “Bisiklet sürücülerinin artması diğer sürücülerin bu sürücülere önem vermesi demektir, trafikte dikkatli olun. Buradan vatandaşlarımızı bu konuda uyarıyorum. Aynı zamanda bisiklet kullanan öğrencilerimizin de trafikte dikkatli olmaları gerekiyor” dedi.

2 bin 440 bisiklet dağıtıldı

Bu arada Muğla’da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından il genelinde 2 bin 440 bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi. Konu hakkında bilgi veren Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, “Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel hareketsizlik ile mücadele için bisiklet kullanımın teşvik edilmesi amacıyla Muğla’da 2015 yılında 530 adet dağıtımı yapıldı. 2016 yılında bin 910 adet olmak üzere ilimizde bulunan ilkokul, ortaokul, lise ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine toplan 2 bin 440 adet bisiklet dağıtımı yapıldı” dedi.

Bisikletlerin dağıtılmasının ardından Vali Çiçek ve beraberindekiler başarılı öğrenciler ile birlikte objektiflere poz verdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.