Başarılı öğrenciler ödüllerini aldılar

Bu haber 11 Nisan 2014 - 19:48 'de eklendi ve 882 kez görüntülendi.

mem65165566165Milli Eğitim Bakanlığı-TÜBİTAK İşbirliği ile 9.cu ‘Bu Benim Eserim İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması’ İzmir Bölge Sergisi, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlendi.

Haber Merkezi

Muğla il genelinden 12 özgün projeyle katılım yapılan Bölge Sergisine Muğla Milli Eğitim Müdür Yardımcısı / Bu Benim Eserim İl Koordinatörü Önder Uçak, İl ve Bölge Çalışma Grubu Üyeleri Rabia Kullapçı ve Hanife Yabanlı, Strateji Geliştirme Birimi Üyesi İlksen Mulcar katıldı.

İl genelinde 61 eser arasından seçilen birbirinden değerli 12 proje İzmir Bölge yarışmalarında sergilendi. Muğla’da çeşitli okulların öğrencilerin ve onlara danışmanlık eden rehber öğretmenlerin projeleri farklılıkları ile büyük beğeni topladı. Bodrum Turgut Reis Ortaokulu “Elektrik Üreten Sera” projesiyle, Bodrum Özel TED Koleji Ortaokulu “Sensörgör”, Dalaman Atatürk Ortaokulu “Bitki Elektriği de Sever”, Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu “Bu Havuz Başka Havuz”, Fethiye Özel Şehit Fethibey Ortaokulu “İçimizdeki Üçgenler”, Fethiye Üzümlü Ortaokulu “Kuzu Göbeğinin Antibakteriyel Etkisi”, Marmaris Aksaz Turgut Reis Ortaokulu “Üvez Bitkisi Mucizesi”, Menteşe TOKİ Ş.J.Y.Alim Yılmaz Ortaokulu “Bitkisel Boyaların Direnci”, Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu “Sessizliğin İçindeki Güzellik”, Milas Güllük Ortaokulu “Mısır Koçanından Kağıt” ve “Akgünlük ile Küfsüz ve Sıcak”, Yatağan Cumhuriyet Ortaokulu “Klorofil Koruyucu İksir” adlı projeleriyle İzmir Bölge Ödül töreninde yer aldılar.

Düzenlenen ödül töreninde Milas Güllük Ortaokulu ‘Akgünlük ile küfsüz ve sıcak’  adlı projesiyle Ankara Final Sergisine gitmeye hak kazandı. Projeyi hazırlayan geleceğin bilim adamı adayları Eylül Keleş ve Beyza Batman ile danışman öğretmen Sevinç Gül, ilimizi Ankara’da yapılacak olan final yarışması ve sergisinde temsil edecekler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.