Başarılı akademisyenler ödüllendirildi

Bu haber 27 Aralık 2015 - 22:03 'de eklendi ve 658 kez görüntülendi.

Başarılı akademisyenler ödüllendirildi  (4)Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin değişik fakülte ve bölümlerinde akademik yayınlarda başarılı olan öğretim üyeleri düzenlenen törende ödüllendirildi.
Kadir Tamer
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin değişik fakülte ve bölümlerinde akademik yayınlarda başarılı olan öğretim üyeleri düzenlenen törende ödüllendirildi.
Üniversitenin öğrenci sarayında gerçekleşen kahvaltılı ödül töreninde Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil ile öğretim görevlileri katıldı.
Tıp Fakültesi ilk sırada
Üniversitelerin eğitim öğretimin yanında akademik çalışmalarla yayın yapmak olduğunu belirten Rektör Harmandar, “Üniversitelerin akademik karnesi dendiği zaman proje ve akademik yayınlar ön sıraya gelmektedir. Özellikle üniversitelerin başarısında dikkate alınan yayınlar Web of Science (VOS) tarafından tanınan yayınlar önem kazanmaktadır. Bugün burada Web of Science tarafından taranan dergilerde yayın yapmış olan arkadaşlarımızı bugün ödüllendireceğiz. Bu yıl Web of Science’de taranan 300’ün üzerinde yayınımız var. Az değil, ama daha yukarılara çıkmamız gerekiyor. Her öğretim üyemize bir yayın düşmesini istiyoruz. Bu ayın sonuna kadar bu yayınların 320’yi bulmasını bekliyoruz. Bu yıl sürpriz bir şekilde Tıp Fakültesi öne çıktı. Tıp fakültemizin 96 yayını var. Ardından Fen Fakültemiz geliyor ve Fen Fakültemizin 91 yayını var. Ardından Su Ürünleri ve Mühendislik Fakültelerimiz geliyor. Sosyal alanlara biraz geri kaldık ama önümüzdeki yıllarda bu fakültelerimizi de ön sıralara taşımak için gerekli gayreti göstereceğiz” dedi.
Rektör Harmandar, hükümetin 2016 yılından itibaren yeri bir uygulama başlattığını belirterek, akademik başarıya ödül getirdiğini söyledi. Harmandar, “Artık Tıp Fakültesinde uygulanan performans sistemine benzer bir uygulama gibi ‘Akademik Başarıya Ödül’ sistemi getirildi. Bunun yönetmeliği yayınlandı.2016 yılından itibaren akademik başarıya ödül verilecek. Önümüzdeki ay içinde bunu uygulamaya koyacağız. Artık öğretim üyelerimiz yapmış oldukları bütün akademik çalışmalar değerlendirilecek, öğretim üyelerinin her sene bir akademik puanı olacak. Bu puana göre Türkiye’de en yüksek maaş alan devlet memurunun brüt maaşının yüzde biri öğretim üyelerini puanı ile çarpılarak maaşlarına zam yapılacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.