Başaran STK’lar ve muhtarlarla buluştu

Bu haber 26 Ekim 2015 - 23:21 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

Başaran STK’lar ve muhtarlarla buluştu (3)Seçim çalışmalarına Bodrum’da devam eden MHP Muğla 2’nci sıra Milletvekili Adayı Asım Başaran Bodrum’da görev yapan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
İlkay Yıldız
Bitez’deki Defne Restoran’da gerçekleştirilen toplantıya MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun ile Bodrum Belediye Meclisi’nin MHP’li üyeleri de katıldı.
STK’ların, demokrasinin en önemli unsuru olduğunu ve görevinin iktidarları övmek ya da susmak değil, temsil ettikleri kesimin haklarını savunmak olduğunu söyleyen Asım Başaran, “Sivil toplum kuruluşları, birlikte yönetimin en güzel adıdır. STK’lar bizim dönemimizde en büyük yönlendirici olacaktır. İşte bu yüzden seslerinin gür bir şekilde ve her zaman duyulmasını istiyoruz” diye konuştu.
Bodrum’daki sivil toplum kuruluşlarının çok faal çalıştığını ancak seslerini ve projelerini Ankara’ya duyuramadıkları için yeterli etkiyi sağlayamadıklarını belirten Başaran, “Türkiye’nin en fazla vergi veren illerinden biri olan Muğla, buna rağmen en az kaynak aktarılan iller arasında geliyor. Bodrum ise Türkiye’de 37 ilden daha fazla vergi vermesine rağmen, bunun karşılığı olan hizmeti ve ödeneği alamıyor. Ulaşım, sağlık, altyapı konusunda hizmetten yoksunuz. Ülke ekonomisine bu kadar katma değer sağlayan bir ilçenin, bunu hak etmediğini düşünüyorum.” dedi.
Başaran sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizler ya tarımdan ya da turizminden geçiniyoruz. Büyükşehir yasası ile birlikte yerel anlamda hizmetin gelmeyeceği herkes tarafından artık biliniyor. Türkiye’nin en borçlu 3 belediyesinden biri de maalesef ki Muğla Büyükşehir Belediyemiz. Dolayısı ile bu anlamda kaynak ve proje desteği alması şart. İşte bu doğrultuda sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte ortak hareket ederek çözüm ve kaynak aktarımında sizlerin bir temsilcisi olarak hizmet etmek istiyorum. Eğer adınız sivil toplum kuruluşuysa sizler toplumun temsilcileri olmalısınız. Sizin temsilciniz olarak da ben sizlerden yetki istiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.