Baro Başkanlığına Cumhur Uzun seçildi

Bu haber 21 Ekim 2014 - 0:05 'de eklendi ve 1.028 kez görüntülendi.

barobaskanMuğla Barosu Başkanlığı seçimini Avukat Cumhur Uzun kazandı.

Haber Merkezi

Muğla Baro Başkanlığı seçimi hafta sonunda gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı seçimde adaylardan Avukat Cumhur Uzun en fazla oyu alarak Muğla Baro Başkanı oldu. Baro başkanlığı seçimlerinde Avukat Cumhur Uzun, Avukat Leyla Bişen ve Musa Doğan yarıştı.

Muğla Adliye Sarayı Baro Toplantı salonunda gerçekleştirilen seçimlerde avukatlar, baro başkanı, yönetim kurulu, disiplin ve denetleme kurulları ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegelerinden oluşan asil ve yedek isimleri belirlemek için sandık başına gitti.

780 üyenin bulunduğu Muğla Barosu’nda başkanlık seçiminde 773 üye oy kullandı. Adaylardan Cumhur Uzun 367 oy alarak Muğla Baro Başkanı olurken, rakipleri Leyla Bişen 280, Musa Doğan ise 126 oy aldı.

Her şey Muğla Barosu için olacak

Muğla Baro Başkanlığı görevine seçilen Cumhur Uzunj seçim sonunda, “Seçimi sonlandırdık. Tüm meslektaşlarımıza bize güvendikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde beraber yarıştığımız, bu yarışı centilmence sürdüren diğer başkan adaylarına ve ekiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Biz bir görev üstlendik. Bu görevi var gücümüzle yapmak için çalışacağız. Umarım bu görevler meslektaşlarımıza faydalı olur. Bütün bu çabamız meslektaşlarımızın faydasına bir çaba olarak olacaktır. Her şey Muğla Barosu için olacak” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.