‘Balıkla Büyüyorum’ şenliği « Hamle Gazetesi

‘Balıkla Büyüyorum’ şenliği

Bu haber 18 Ocak 2018 - 0:57 'de eklendi ve 626 kez görüntülendi.

Marmaris ilçesinde bulunan Bayır Mahallesi’nde “Balıkla Büyüyorum” etkinliği yapıldı.

Bayır Muhittin Çoban Okulu’nda Marmaris Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “Balıkla Büyüyorum” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte balığın yakalanmasından sofraya kadarki aşamaları öğrencilere anlatıldı. Daha sonra ise ızgarada pişen balıklar öğrencilere ikram edildi.
Bayır Muhittin Çoban Okulu Balıkla Büyüyorum şenliğine ev sahipliği yaptı. Balık tüketimini teşvik etmek ve öğrencilerin sağlıklı yeme alışkanlıklarının edinilebilmesi amacıyla yapılan etkinliğe Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nejmettin Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Metin Ercan ve Okul müdür ve öğretmenleri katıldı. Okulda ilk olarak ilkokul öğrencilerinin ilgisini çekecek sunum, daha sonra da ortaokul öğrencilerinin ilgisini çekecek sunumlar Su Ürünleri Mühendisi Betül Toprak tarafından yapıldı.
Marmaris Kaymakam Celalettin Yüksel programda yaptığı konuşmada, etkinliğin yapılmasında emeğe geçen herkese teşekkür etti.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nejmettin Kaya ise projenin bakanlık tarafından yürütülen bir proje olduğunu, amaçlarının çocuklara balığı sevdirmek olduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından öğrencilere balık ekmek ikram edildi. Balık ekmek servisini Kaymakam Yüksel ve diğer protokol üyeleri yaptı. Protokol üyeleri daha sonra öğrencilerle birlikte sıraya girerek balık ekmek aldı. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.