“Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum ”

Bu haber 23 Kasım 2017 - 19:07 'de eklendi ve 463 kez görüntülendi.

“Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum Projesi” kapsamında düzenlenen ve şenlik havasında geçen Balık Ekmek dağıtımının startı Bodrum’da verildi.

Metin Karakoç

“Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum Projesi” kapsamında düzenlenen ve şenlik havasında geçen Balık Ekmek dağıtımının startı Bodrum’da verildi. Balık tüketimini alışkanlık haline getirmek, balığı sevdirmek, balık tüketmenin faydaları hakkında çocuklara bilgi vermek amacıyla 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 9 okul 1350 öğrenciye ulaştığımız proje bu yıl 13 İlçe 13 Okulda 2500 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.

 

Bodrum İlçesi Göltürkbükü Mahallesinde yapılan etkinliğe Gölköy- Ahmet Naci Coşkunoğlu İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile Türkbükü – Şehit Gaffur Kaynar İlkokulu öğrencilerinin yanı sıra, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü, Bodrum İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü katıldı. Anasınıfı öğrencilerinin ront gösterisi ve halk oyunları gösterisinin ardından balık ekmek ikramına geçildi. Muğla Kültür Balıkçıları Derneğinin katkıları ile gerçekleştirilen balık ekmek ikramında 290’ ı öğrenci olmak üzere 460 kişiye balık ekmek dağıtımı yapıldı. Önümüzdeki günlerde bu proje kapsamında, ilimizin tüm ilçelerinde balık ekmek dağıtımı yapılarak yine öğrenciler bilgilendirilecektir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.