Balık bahane, hava şahane

Bu haber 25 Aralık 2015 - 21:36 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

BALIK BAHANE, HAVA ŞAHANEMuğla’nın Bodrum ilçesinde güzel havayı fırsat bilen balık tutkunları sahillere akın etti.

Bodrum’da gündüzleri 22-23 dereceye kadar çıkan hava sıcaklıkları dolayısıyla vatandaşlar sahil kenarlarına akın ederken, birçok vatandaş ise balık tutmanın keyfini çıkarıyor. Bodrum’da hava sıcaklıklarının birkaç gün daha böyle devam edeceği tahmin edilirken, özellikle Gümbet Sahilinde ve Gümbet İskelesiyle birlikte birçok sahilde iskeleler balık tutan ve güneş havayı fırsat bilerek yürüyüş yapan vatandaşlarla doldu.
Gümbet İskelesi’nde balık tutan vatandaşların bazıları yanlarında getirdikleri kovaları balıklarla doldururken, bazı vatandaşlar ise boş dönmek zorunda kaldı. Balık tutkunlarının yakaladıkları küçük balıkları tekrar denize bıraktığı görülürken, vatandaşlar Gümbet Koyuna attıkları misinalarıyla genelde, Sarpa, Kupes, İsparoz, Karagöz, Mercan, Kolyoz gibi Ege Denizi’nin lezzetli balıklarından tutukları görüldü.
Gümbet İskele’de balık tutan Kubilay Özmert ise, “Balık tutmak bahane, güzel hava şahane. Böyle güzel bir Bodrum havasını evde geçiremezdik. Balık fazla tutamadık ama bu havada burada olmak güzel, insan rahatlıyor” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.