Balık avlamak isterken kendi avlandı

Bu haber 07 Mart 2015 - 0:52 'de eklendi ve 794 kez görüntülendi.

balikkkAntalya ve Gaziantep’te iki ayrı cinayetten hakkında 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi jandarmanın yaklaşık 1 ay sürdürdüğü özel çalışma ile Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Mahallesi’nde balık avlarken yakalandı. Üzerinden sahte kimlik çıkan zanlının hakkında 27 ayrı suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı.
Kadir Tamer
Antalya ve Gaziantep’te iki ayrı cinayetten hakkında 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi jandarmanın yaklaşık 1 ay sürdürdüğü özel çalışma ile Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Mahallesi’nde balık avlarken yakalandı. Üzerinden sahte kimlik çıkan zanlının hakkında 27 ayrı suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Mahallesi’ne bir ay önce ailesi ile birlikte yerleşen M.S. isimli bir kişinin şüpheli hareketleri jandarmanın dikkatini çekti. Bunun üzerine jandarma ekipleri M.S. hakkında bir dizi araştırma yaptı. Yapılan araştırmalarda M.S. isimli kişinin sahte kimlik kullandığını ve gerçek kimliğinin Antalya ve Gaziantep’te iki ayrı cinayetten hakkında 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Enver Ç. olduğunu tespit etti. Bu bilgi üzerine jandarma ekipleri sahte kimlik kullanan Enver Ç.’yi yakın takibe aldılar.
Özel ekip kuruldu
İki ayrı cinayet olayının faili ve hakkında resmi evrakta sahtecilik, yaralama, görevli memura mukavemet suçlamaları bulunan Enver Ç. yaklaşık 1 ay boyunca jandarma tarafından özel olarak kurulan ekip tarafından yakın takibe alındı. Her şeyden habersiz olan Enver Ç. Her sabah Akyaka Mahallesi’nde bulunan iskeleye balık tutmaya gelen zanlıyı jandarma ekipleri adım adım takip ettiler.
Muğla Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı ile geçtiğimiz sabah operasyonu başlatan Akyaka Jandarma ekipleri, Enver Ç.’yi sabah balık tuttuğu sırada yakalayarak gözaltına aldı. Zanlının evinde yapılan aramada ise üç adet ruhsatsız silah ele geçirildi. Silahlardan birisinin bir güvenlik görevlisine ait olduğu ve çalıntı olduğu ortaya çıktı. Silahın herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığı kriminal uzmanlarının hazırlayacağı rapor sonrası belli olacağı öğrenildi.
Akyaka Jandarması tarafından gözaltına alınan Enver Ç. yapılan hazırlık soruşturmasının ardından Muğla Adliyesine sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alınan Enver Ç., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.