Balbay Ortaca’da

Bu haber 30 Ocak 2014 - 18:56 'de eklendi ve 700 kez görüntülendi.

balbayortaca615615CHP İzmir Milletvekili Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Muğla’nın Ortaca ilçesinde ‘Geçmişten Geleceğe Türkiye’ konulu konferans verdi.
Haber Merkezi
CHP İzmir Milletvekili Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Muğla’nın Ortaca ilçesinde ‘Geçmişten Geleceğe Türkiye’ konulu konferans verdi.
Konferansa CHP Eski milletvekili Dr. Ali Arslan, İl Başkanı Mustafa Öztürk, Ortaca Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Karaçelik, Dalyan Belde Belediye Başkanı Arif Sarı, Dalaman CHP Belediye Başkan Adayı Muhammet Şaşmaz ve partililer katıldı.
Salona geldiği andan itibaren birçok insanın kendisine sarılırken gözyaşlarımı tutamadığını anlatarak konuşmasına başlayan Mustafa Balbay, “Artık o gözyaşlarımız kötü değil, zafer gözyaşları olacak. Toplumda kabul görmemiş davalar ile halen ceza evinde bulunan diğer arkadaşlarımın özgür olduğu gün ancak o gün kendimi özgür hissedeceğim. O gün bu salonda hep birlikte olacağız. Kendi kendime Balbay bir gün buradan çıkacaksın. Senin buradan ne zaman çıkacağın önemli değil. Nasıl çıkacağın önemli diye düşünürdüm. İşte o duygu ile karşınıza geldim. Hiç kemse hapishaneye girdiği gibi çıkmaz. Kimileri çürüyerek çıkar, kimileri yürüyerek çıkar. İçimdeki duyguya bakarak koşarak çıktım ve bu duygu ile size geldim. Bizler salonlara sığmayacak kadar büyüdük. Ama onlar ayakkabı kutusuna sığacak kadar küçüldüler. Konuşmamın hemen başında söylemem gereken ise, bir teşekkürüm var. Bizleri Silivri günlerinde bizleri yalnız hissettirmediniz” dedi.
CHP’nin halka borcunu iktidar olarak ödeyeceğini savunan Balbay, “Türkiye’nin geldiği bu noktada CHP olarak bu düşüncenin insanları olarak geleceğe oy vermek için çalışmalıyız. İktidar olmak için aydınları unutturmamak, direnmek yetmez. İktidarı hedeflemek zorundayız. Önümüzde bir yerel seçim ve ardından önümüzdeki yıl Cumhurbaşkanlığı ve hemen ardından da genel seçimler var. Bu seçim sürecinde son kullanma tarihi dolan mevcut iktidara karşı halkın iktidarını seçmemiz ve devlet yapısındaki çürümüşlükten, etrafımızdaki ülkelerle sıfır sorundan, sıfır ilişkiye kadar her alandaki bu tükenmişliği ortadan kaldıracak bir iktidara ihtiyaç var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.