Baki Gencel Ayrıcalığı

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:09 'de eklendi ve 1.917 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel’i Muğla genelinde tanımayan yoktur. Hele bürokratlar tarafından daha fazla tanınır ve bilinir. Görevi icabı Muğla Valilik Özel Kalem Müdürü Baki Gencel Valilik makamına kim gelirse gelsin misafirperverliğini gösterir. Ve ilginin en büyüğünü yerine getirir. İşte böylesine saygın bir bürokrattır Baki kardeşimiz. Sevgili okurlarım Sayın Gencel’e uzun yıllardan bu yana vilayet konağında çok sayıda valilerle çalışmış ve her vali tarafından da kendisini defalarca teşekkür edilmiş bir müdürdür.

Öylede olduğu için Muğla’da görev yapan çok sayıdaki Valilerimiz ile Sayın Gencel hala diyalog içindedirler. Tabi elbette bu Baki Bey’in kibarlığı ve efendiliğinden kaynaklandığını rahatlıkla söyleyebilirim. Valilik makamına Vali Bey’e ziyarete gelen çok sayıda vatandaş oluyor. Bunların içinde üst düzey yetkililer Bakan, milletvekili, genel müdür, müsteşar kaymakam, belediye başkanları ve telefon görüşmeleri yapıp randevu vermeye çalışıyor. Elbette bu da zor bir iş.

Birilerine memnun edersin birilerini de memnun edemezsin. Ama bizlerinde değer verdiği Valilik Özel Kalem Müdürü Baki Gencel her şeyin hakinden gelip güzellikler çerçevesinde başarılı bir çalışma içinde olduğunu gördüm. Gördüm diyorum evet bende geçtiğimiz günler içinde Sayın Valimize ziyarete gittiğimde yine önceden olduğu gibi güler yüzlülükle karşılandığımı Baki Bey’le yapmış olduğum kısa görüşmede bende kendisinin ne kadar zorluklar içinde görev yaptığını gördüm. Kendisine sordum. Nasıl oluyor da bu kadar çalışma içinde işlerin hakkından gelebiliyorsun; Sayın Gencel’den cevap, “Evet Hüseyin Ağabey çalışmalarımı zevkle yapıyorum. Önceki Valilerimizle de aynı güzellikler içinde çalıştık. Sayın Valimizle de çalışmak bizlere zevk veriyor. Çünkü Vali Bey kendisi gibi çalışanı seviyor. Bizde bütün çalışmalarımızı önceden de söylediğim gibi zevkle yapıyoruz” cevabını verdi. Özel Kalem Müdürü Baki Gencel, aynı zamanda sosyal yönlü bir yapıya sahip kişiliği vardır. Onu da kısaca anlatayım.

Cumartesi, Pazar günleri başta Muğla olmak üzere ilçelerde vatandaşların iyi gününde kötü gününde yanında bulunmaya da çalışır. Saygın bir müdür olan Sayın Gencel için söylenecek o kadar konular var ki kendisi bu tür üslupları sevmediği için bende konuyu fazla uzatmamaya çalışıyorum.

Özel Kalem Müdürü Baki Gencel için son bir söz söylemek istiyorum. Mütevazılık, efendilik, güler yüzlülük, iş yapma kabiliyeti, sosyal yönlülük yani tüm güzellikler var. Tıpkı bugünün Muğla Valisi olan Mustafa Hakan Güvençer beyefendi gibi Sevgili Okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
reşat öztepe 29 Mayıs 2014 / 14:29

Sayın Kocabıyık;yazınızı okudum.Değerli mesai arkadaşım ve ayni zamanda gönüldaşım olan Özel Kalem Müdürürmüz Baki GENCEL Beyefendi ile ilgili yazılan her ne var ise aynen katılırım.Ayinesi şitir lafa bakılmaz.Ziya Paşa sanki bu söylemi Baki Müdürüm için yazmış.sevgi ve saygı.