Bakan Müezzinoğlu söz verdi

Bu haber 22 Temmuz 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.266 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu 17 Haziran Çarşamba günü Muğla’dan geçti. İl Sağlık Müdürlüğü’nün kurmayları ile bir toplantı yapan Bakan Müezzinoğlu ayrıca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde üniversitenin Tıp Fakültesi Morfoloji Binası temelini attı. Ardından da Kurşunlu Cami Meydanı’nda partisinin düzenlediği İftar Programına katıldı.

İftar programının ilki geçen yıl gerçekleştirilmişti.

Bu seneki program geçen yılkine göre daha başarılı ve Bakan Müezzinoğlu’nun katılımı olduğu için mi bilmiyorum çok daha kalabalıktı. Ama geçen yılki heyecan yoktu…

xx        xx        xx

Geçen yılki heyecanın nedeni Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Muğla il merkezinde ilk kez meydana çıkmış olmasından kaynaklanmış olabilir. O zaman konuşma yapan Milletvekili Ali Boğa’nın davetlileri karşılarken aç kalmış olmasına rağmen heyecan içinde yaptığı konuşma ile “Muğla fethedilmiş” atmosferi yaratılmış olabilir…  Bu o gün Adalet ve Kalkınma Partilileri heyecanlandırmış olabilir. Öyleydi, geçen yıl coşku vardı.

Bu sene milletvekilleri konuşmadı. Sadece Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuştu. Orada bulunan kalabalığı Milletvekili Boğa gibi coşturamadı, ama yaptığı siyasi konuşma ile partililerini sevindirdi, kendilerine göre rahatlattı…

Ama programın bir “siyasi toplantı” olmadığı, “dini toplantı” olduğu ve oraya başka partilere oy verenlerinde gelmiş olabileceği unutulmamalıydı! Hem iftar programı ile bir yerin fethedildiği görülmüş mü?

Ama gönüller fethedilebilir!

Keşke Bakan Müezzinoğlusiyasi bir konuşma” değil de “Birlik beraberlik mesajı verenRamazan Ayı’nın ve bir iftar sofrasında yan yana olmanın önemine vurgu yapan bir konuşma yapmış olsaydı…

xx        xx        xx

Görünen o ki Adalet ve Kalkınma Partisi bu İftar Programını bir gelenek haline getirmiş bulunuyor. Yani bu program gelecek yıl da yapılacaktır. Umarım yapılır da…

Çünkü bir kentin yaşayanlarını, inananlarını bir iftar sofrasında buluşturmak kadar güzel bir şey var mı?

Ben bu anlamda Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün her sene gerçekleştirdiği iftar programlarına gıpta etmişimdir. Keşke bizim belediyemiz de yapsa demişimdir. Hiç değilse iftar sofralarında bir araya gelebilmek gerçekten güzel. Ama biz de o anlayışta başkan yok!

Umarım Adalet ve Kalkınma Partisi gelecek yıl Sarıgül’ün İstanbul’da yarattığı güzelliği yaratır. Doğrudur Muğla’da farklı din mensupları yok. Ama farklı siyasi partilerin il, ilçe başkanları bir araya gelemezler mi?

xx        xx        xx

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin görkemli iftar programının gerçekleştiği günkü “Sayın Bakan Dr. Müezzinoğlu…” başlıklı yazımı şöyle noktalamıştım:

Sayın Bakan Dr. Müezzinoğlu’na sormak durumundayız. Bu gün Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi temelini atmanız gerekirken, kıt kanaat bütçeli üniversitemizin Morfoloji inşaatının temelini atıyorsunuz. Hayırlı olsun…

Peki bizim fukara üniversitenin bulduğu kaynağı, Devlet neden bulamıyor???

Sorumun yanıtı Bakan Müezzinoğlu’ndan müjde olarak geldi.

Umarım bu müjde önceki müjdelere benzemez!

xx        xx        xx

Ama galiba benzemeyecek.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu gerek Morfoloji binasının temel atma töreninde ve gerekse İftar Programında yaptığı konuşmalarda oldukça kararlı ve samimi izlenim veriyordu.

Ben Muğla milletvekili arkadaşlarıma daha önce de söylemiştim. Ben Edirneliyim. Edirne Devlet Hastanesi’nin de uzun süredir yaşadığı sorunları var. İnşallah önce Edirne’yi, ardından Muğla’nın sorunlarını çözeceğim demiştim.” diyen Sayın Müezzinoğlu şöyle devam ediyordu:

Geçen hafta Edirne Devlet Hastanesinin temelini attık. Bu hafta da Muğla’nın sorunu çözmek için geldik. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinin uygulama projesi ihale aşamasında. İnşallah ihalesini yaptıktan kısa bir süre sonra Kurban Bayramı’nda inşaat başlayacak ve 2015’te Muğla 500 yataklı bir hastaneye kavuşacak.

İnşallah…

xx        xx        xx

Keşke Sayın Müezzinoğlu’nun Muğla Hastanesi’ni görmesi de sağlanmış olsaydı.

Çünkü herkes merak ediyor;  Sağlık Bakanlığı Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi temeli önümüzdeki Kurban Bayramı’nda atılıp, 2015’te hizmete girdiğinde mevcut hastanemiz ne olacak?

Daha önce Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden çeşitli vesilelerle yaptığımız görüşmelerde, mevcut hastanenin poliklinik hizmeti veren bir yapıya kavuşacağını ve şehrimizdeki tüm sağlık birimlerinin burada toplanacağını; yine burada Diş Hastanesi ile Göz Hastanesi kurulacağını söylemiştir.

Olabilir. Hatta orada ayrıca Kadın, Çocuk Sağlığı v e Doğum Hastanesi de açılabilir. Poliklinik hizmetlerinin burada devam etmesinde mutlaka büyük yarar var. Hatta 50-100 yataklı bir küçük ama donanımlı Devlet Hastanesi de açılabilir.

Büyük Şehir Muğla’ya yakışır

Belki bunun sözünü de Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’ndan Kurban Bayramı’nda bayram hediyesi olarak alırız…

xx        xx        xx

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İftar Programının olduğu gün aslında bir değil iki müjde vardı. Malum o gün Tıp Fakültesi’nin Morfoloji (teorik eğitimin verildiği) Binasının temeli atıldı. Bakan Müezzinoğlu’nun gerçekleştirdiği temel atma töreninde  “Muğla’da Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gecikmesinde birçok neden olmuş ama biz artık bu hastaneyi yarın hızla nasıl hizmete açarız ona yoğunlaşıyoruz. Hedefimiz Kurban Bayramından önce temelini atmak ve üniversite öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacak bir hastaneyi Muğla’ya kazandırmak.” derken, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar da şöyle müjde veriyordu:

500 dönüm arazi üzerine yapılacak olan Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin morfoloji hizmet binası 2 binadan ve 23 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. 500 dönümlü bu arazi üzerine Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi yapılacak.

Yani 3 fakülte daha geliyor.

Hadi hayırlısı…

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.