Bakan Eroğlu’ndan ‘Göcek Koyları’ ile ilgili açıklama

Bu haber 27 Mart 2015 - 1:52 'de eklendi ve 832 kez görüntülendi.

bakanerogluOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Göcek koylarının ihaleyle kiralanacağı yönündeki haberlere ilişkin, “Ormana ait yerler açık, şeffaf bir şekilde ihale ediliyor. Başka bir yolu yok. Bizim herhangi birisine vermemiz mümkün değil” dedi.

Haber Merkezi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Göcek koylarının ihaleyle kiralanacağı yönündeki haberlere ilişkin, “Ormana ait yerler açık, şeffaf bir şekilde ihale ediliyor. Başka bir yolu yok. Bizim herhangi birisine vermemiz mümkün değil” dedi.

Bakan Veysel Eroğlu, katıldığı 21 Mart Dünya Ormancılık, 22 Mart Dünya Su ve 23 Mart Dünya Meteoroloji Günleri kutlama programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muğla’da “Göcek Koyları” diye anılan Bedri Rahmi Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala koylarının ihaleyle kiralanacağı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Eroğlu şunları söyledi:

“Ormana ait yerler açık, şeffaf bir şekilde ihale ediliyor. Başka bir yolu yok. Bizim herhangi birisine vermemiz mümkün değil. Açıkça ilan ediliyor, şeffaf bir şekilde. Şartları sağlayanlar müracaat ediyor. İhaleyi kazanana veriyoruz. Yapılacak şey bu. Fakat bunlar ormana ait olanlar. Bir kısım ÖÇK alanı, onlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkili. Ama ormana ait olan Doğa Koruma ve Milli Parklara ait olan yerler bize ait. Bizde tabii ki bu gibi alanları gayet şeffaf bir şekilde ilan ediyoruz. Herkese açık. Neticede ihaleyi kazanan bunu alıyor ve işletiyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.