Bakan Eroğlu Muğla’da « Hamle Gazetesi

Bakan Eroğlu Muğla’da

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 10:56 'de eklendi ve 902 kez görüntülendi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu açılış, temel atma töreni için bugün Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde vatandaşlar ile bir araya geliyor.

Kadir Tamer

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu açılış, temel atma töreni için bugün Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde vatandaşlar ile bir araya geliyor.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde vatandaşlar ile buluşacak olan Bakan Eroğlu, il genelinde inşa edilen 12 tesisten 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek,  11 adet tesisin ise temelini atacak. Temeli atılacak tesislerin 10 adedi Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve 1 adedi de Orman Genel Müdürlüğü  (OGM) tarafından Muğla’ya kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu merasimde ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 1 adet dere ıslahının açılışını da gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun saat 11.00’da Atatürk Spor Salonu’nda 179 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atarken aynı zamanda açılışlar gerçekleştirecek.

179 milyon liralık 12 tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Yatağan Yaylaköy Barajı ve Sulaması, Ula Çıtlık Göleti ve Sulaması, Seydikemer Kayacık Göleti ve Sulaması ve Menteşe Göktepe
Sulaması ile 3 adet gölet ve 3 adet taşkın koruma tesisinin  temelini atacak. Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarında temellerini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Seydikemer Ören Köyü Yavlak Deresi Islahı’nın da açılışını gerçekleştirecek.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 12 tesisin maliyeti ise 179 milyon TL.

Ayrıca, Muğla’da düzenlenecek merasimde 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu adaçayı, lavanta ve fıstıkçamı fidan türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Muğla’nın Münbit Toprakları Suya Kavuşuyor

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 7 bin 278 dekar zirai alan suya kavuşacak. 1 milyon 920 bin metreküp su biriktirilecek. 1 ilçe, 3 mahalle ve 1.390 dekar araz, taşkın zararlarından korunmuş olacak.

İl Başkanından davet

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Menteşe İlçesi’ne yapacağı ziyaret ile ilgili olarak, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu 15 Mayıs salı günü saat 11:00 de 179 milyon lira toplam yatırım tutarı olan 12 adet tesisin açılış ve temel atma merasimi için Muğla Menteşe Atatürk Spor Salonunda olacaklardır. Tüm halkımızı davet eder saygılar sunarım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.