Bakan Çavuşoğlu hafta sonunu Muğla’da geçirdi

Bu haber 01 Haziran 2015 - 0:34 'de eklendi ve 708 kez görüntülendi.

bakancavusssBir dizi ziyaret, miting ve seçim çalışmaları için Muğla’ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerle ilgili olarak, “17-25 Aralık darbe girişiminin arkasında olanlar şimdi yeni kumpaslar peşinde” dedi.

Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, hafta sonunu Muğla’da geçirdi. Muğla’nın Yatağan, Marmaris, Menteşe ve Bodrum ilçelerinde partililer ile buluşan Bakan Çavuşoğlu, 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Cumartesi akşamı partisinin seçim çalışmalarına katılmak için Yatağan İlçesi’ne gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Yatağan’da gerçekleşen mini mitingde partililere seslenen Bakan Çavuşoğlu, “Kendi memuruna borcu olan ülkeye kimse itibar eder mi? Biz iktidara geldiğimizde devletin memura 14 katrilyon borcu vardı. Sana konut yapacağım, onu yapacağım, bunu yapacağım diyerek memurdan almışız devlet olarak hiçbir şey yapmamışız. Bugün çok şükür bir kuruş borcumuz yok memura. Hepsini ödedik. Eğer 11 sene önce, 15 sene önceki Türkiye olsaydı bunları başaramazdı. Bakınız bugün dünyanın 17’nci büyük ekonomisiyiz. Avrupa’nın 6’ncı büyük ekonomisiyiz. Bu sene dünyanın en zengin 20 ülkesinin başkanlığın yapıyoruz. G-20’nin başkanlığını yapıyoruz. Aday olduk, seçildik. İtibarı olmayan bir ülke buraya aday olabilir mi? G-20 zirvesini Antalya’da yapacağız” dedi.
Türkiye’nin yurt dışındaki büyükelçilik, başkonsolosluk bakımından dünyada altıncı ülke olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“228 temsilciliğimiz var. Dünyada 228 yerde ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Yıl sonun da beşinci sıraya yükseleceğiz. Çünkü 241’e çıkacağız. Bunun 50 tanesini son 5 yılda yaptık. Suriyeli göçmenlere, misafirlere harcadığımız para 6 milyar dolar. Bu insanları ortada bırakıp ölüme terk edebilir miyiz? Ana muhalefetin genel başkanı veya genel müdürü neyse çıkmış bunları geri göndereceğim diyor. Eğer bunlar Türkiye’nin başında olsaydı. Bulgaristan’daki zulümden kaçan soydaşlarımızı geri gönderirlerdi. Zamanında Azerileri teslim etmediler mi Sovyet askerlerine. ‘Bize onlara vermeyin, siz öldürün’ diyen Azeri kardeşlerimizi bunlar Ruslar’ın eline teslim ettiler, katlettiler zamanında. Bunlar işte böyle zihniyetteler. Oysa Osmanlı 1. Dünya Savaşı’nda, ‘ben yıkılıyorum, bari kardeşlerim ölmesin’ diyerek Kafkas İslam Ordusu’nu Azerbaycan’a göndermişti. İşte biz onların torunlarıyız. Biz o Azerileri Ruslar’a ölsün diye teslim edenlerin torunları değiliz.”
“Seçim öncesi yeni kumpaslar peşindeler”
17-25 Aralık darbe girişiminin arkasında olanların yeni kumpaslar peşinde olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “17-25 Aralık darbe girişiminin arkasında ne var? Bunlar kime taşeronluk ediyor, kime hizmet ediyor. Bayır-Bucak Türkmenlerine Esad zaliminin elinde ölmesinler diye, aç kalmasınlar diye, battaniyesiz kalmasınlar diye gönderdiğimiz yardımlara operasyon düzenleyenler şimdi yeni kumpaslar peşinde seçim öncesi. Peki, siz bunlara 30 Mart’ta tokadı vurdunuz mu? Türkiye 30 Mart’ta gereken dersi verdi mi? 10 Ağustos’ta gereken dersi verdi mi? Şimdi 7 Haziran’da bunlara ders vermeye var mısınız? O yüzden çok daha güçlü olacağız” dedi.
Marmaris’ten Menteşe’ye geçti

Yatağan mitinginin ardından geceyi Muğla’da geçiren Bakan Çavuşoğlu Pazar günü ilk olarak Marmaris’te partililer ile buluştu. Marmaris’te partililere seslenen Bakan Çavuşoğlu daha sonra il merkezi olan Menteşe İlçesi’nde partisinin Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Ak Gençlik Sandığa sahip çıkıyor’ sandık müşaitleri eğitim programına katıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM salonunda gerçekleşen eğitim programında gençleri sandığa sahip çıkmaya davet eden Bakan Çavuşoğlu, “Biz sandık dediğimiz zaman havaya çıkıyorlar. Çünkü sandıkta kazanamayacaklarını biliyorlar. Şu andaki kirli ittifakları görüyorsunuz. Yaşıyorsunuz, hissediyorsunuz, analizini yapıyorsunuz. Hepiniz geçsiniz. Allah zihin açıklığı versin, düşünebiliyorsunuz, izliyorsunuz, okuyorsunuz. O nedenle sandıklara sahip çıkacaksınız. Seçim günü çok önemlidir. Seçim öncesi de önemli herkesin oy vermesi, sandık kurulu üyesi arkadaşlarımız 3+3 hepsi kaç aydır çalışıyorlar. Ama sandık kurulu çok önemlidir. Sandığın kuruluşu, açılışı çok önemli. Oy sayımı çok önemli sandığın kapanması çok önemli. Tutanaklar sayılması tasnif edilmesi, bir oy bir oydur. Yapılması gereken itirazların zamanında yapılması, aynı şekilde burada da bitmiyor, tasnif edilmesi, torbalara konulacak, kullanılmayan pusulalar iptal edilecek, zarflar iptal edilecek, geçersiz oy tutanaklar tutulduktan sonra ilçe seçim kuruluna, orası da çok önemli oraları da yalnız bırakmayacağız” dedi.

Buradaki konuşmasının ardından Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bodrum ilçesinde mitinge katılmak üzere yola çıktı.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.