Bakan Bozkır Muğla’da

Bu haber 25 Ekim 2015 - 20:00 'de eklendi ve 906 kez görüntülendi.

ESKİ BAKAN BOZKIR: “TÜRKİYE’DE MUHALEFET SORUNU VAR”Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır bir dizi ziyaret ve toplantılar için geldiği Muğla’da sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar ile bir araya geldi. Bakan Bozkır toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin en büyük probleminin muhalefet olduğunu söyledi.

İlkay Yıldız

Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır bir dizi ziyaret ve seçim çalışmaları için geldiği Muğla’da Menteşe Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşları muhtarla buluştu. Düzenlenen toplantıya Ak Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Ak parti Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hasan Özyer, ikinci sıra Milletvekili adayı Nihat Öztürk, Üçüncü Sıra Milletvekili Adayı Elvan Göçer, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Toplantıda Konuşan Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır, “ Siyasetçiler seçimlerden önce geldiklerinde seçim önemli, diğerinde buda önemli ama hepimiz vicdanımızı dinlediğimiz zaman ver gerçekten doğru bir tahlil yaptığımız zaman 1 Kasım Seçimlerinin gerçekten çok önemli bir seçim olduğunun farkındayız. Belki de 7 Haziran Seçimleri ile milletimizin bu şekilde tecelli etmiş takdiri bir anlamda da hayırlı oldu. Birinci uzun zamandan beri sahibi olduğumuz ama kıymetini belki de unuttuğumuz bazı kavramları hatırlamış olduk. Demokratik istikrar, siyasi istikrar, ekonomik istikrar, huzur ve güvenlik çok önemli kavramlar. Onun dışında belki de hepimiz kendi çabamızla, kendi bulunduğumuz yapılarda bu seçimi değerlendirme imkanı da bulduk. Belki bu seçim sonuçları böyle olmasaydı bunların hiç birini yapmamış olacaktık. Ve Türkiye’nin belki güçsüz olduğu sırada böyle bir sonuç ileride başımıza gelecekti belki telafi imkanı olmayacaktı” dedi.

Eski Bakan Bozkır sözlerine şöyle devam etti, “ 1 Kasım Seçimlerinin neden önemli olduğunu anlamak için daha doğrusu benim açımdan birkaç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Siyasi partiler iktidar için çalışırlar, muhtarlar görevlerini yapmak için çalışırlar, odalar bulundukları camianın iktisadi olarak daha iyiye gitmeleri için çalışırlar, sendikalar çalışanlar hakkını daha iyiye götürmek için çalışırlar ve bunda bir alt kademe yoktur en iyisini sağlamak için çalışırlar. Ama Türkiye’de bugün bir iktidar sorunu yok, Türkiye’de bir muhalefet sorunu vardır. Türkiye’deki bütün partiler içinde mecliste olsun, seçimlere giren olsun, seçimlere girme niyetinde olan olsun Ak Parti dışında hiçbir parti ben iktidar olacağım diye seçimlere girmiyor. Ve bu Türkiye için büyük bir eksiklik çünkü neden girmiyor? Bir defa sorumluluk almak istemiyor. Yani Türkiye çok büyüdü eskiden Birkaç tane konuda dış sorunu olan üç beş kalem ihracatı olan yedi sekiz tane üniversitesi olan 8 milyon dolar turizm geliri olan buralarda sorumluluk almak bir sıkıntı değil ama bugün Türkiye öyle boyutlara geldi ki bütün dünya sorunlar yaşarken Türkiye bu sorunların dışında kalabiliyor. İleriye gidebiliyor, vizyon projeler nüfusunun eriştiği bu çok büyük rakamların içinde huzur verici yatırımlar insanları tatmin edici adımlar ve bu sorumluluğu almaya bir tek Ak Parti talip Türkiye’de”.

Öğretmenevindeki programın ardından Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır ve İl yönetimi Menteşe İlçesi Yeşilyurt Mahallesine giderek burada vatandaşlar ile bir araya geldi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.