Bahattin Gümüş Başkan

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:54 'de eklendi ve 1.152 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Menteşe’nin CHP’li yeni belediye başkanı Bahattin Gümüş’ü seçimlerin ardından tebrik ziyaretinde bulunduğumda belediye sarayının vatandaşlar tarafından dolup taştığını gördüm. Kalabalıktan nasıl bir fırsat bulurum da görüşme imkânı sağlarım diye düşünerek Sayın Gümüş’ün sekreterine giderek kendimi tanıttım. Sekreter hanım buyurun beyefendi. Belediye Başkanım Sayın Bahattin Gümüş Bey sizi bekliyor demeye kalmadan sevgili Belediye Başkanı Bahattin Bey beni kapıda karşıladı.

Makamında çok sayıda ziyaretçi olduğunu gördüğümde Sayın Başkan ben sadece tebrik için geldim. Ziyaretinize de sonra gelirim diye söylememe rağmen çiçeği burnundaki Menteşe Belediye Başkanı Sayın Gümüş, sizi kesinlikle bir şey içirmeden göndermem dedi. Bende bu nazik davetini kabul ettim. Söylemiştim ya başkanlık makam odası kalabalıktı diye evet vatandaşların biri gidip biri geliyordu.

Muğlalıların göstermiş olduğu misafirperverlikten mi bilinmez başkan Gümüş her kesimle tek tek ilgileniyordu. Tabi bunun yanı sıra bazı kuruluş ve derneklerden yardım isteyenlerde bu makamdaydı. Konuyu uzatmaya gerek yok. Başkan Bey’le 30 Mart yerel seçimleri için bir şeyler konuşmaya çalıştıysak da gelen giden ziyaretçiden çok zorlanmış olacak ki hal ve hareketi ile belli etmemeye çalışıyordu.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün makam odasından tutun belediye sarayının içi dışı yeniden elden geçirilmiş ki her yer pırıl pırıldı. Bir ara gözüm Atatürk portresine gitti. Gidiş nedeni de başkanın makam odasına takılan Atatürk portesi şimdiye kadar görmüş olduğum en güzel ve en büyük bir Atatürk portresiydi. Başkan nedir bu makam odanızdaki güzellik hele Atatürk portresi diye söylediğimde Menteşe belediye başkanı Bahattin Gümüş şöyle cevap verdi, “Bizler Atatürk çocuklarıyız. Elbette en güzel Atatürk portesini asmak mecburiyetindeyiz. Atamız bizim canım ciğerimiz. Eğer bugün bizler yaşıyorsak Sevgili saygı duyduğumuz Atatürk’ün sayesindedir.” Ben Sayın Başkan Bahattin Gümüş’ün makam odasında neler gördüm ve neler neler duydum. İş isteyeninden maddi yardım isteyeninden aklınıza ne gelirse gelsin istekler çok. Bende Sevgili Başkan Bahattin Gümüş Bey Allah size iş yapma nasibi verirken biraz da sabır versin diyorum.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.