“Bağımsız denetçi eğitim programı” başladı

Bu haber 10 Eylül 2013 - 22:01 'de eklendi ve 796 kez görüntülendi.

bagimsizdenetci12131651313213Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesince hayata geçirilen “Bağımsız Denetçi Eğitim Programı”nın üçüncü etabı Bodrum’da başladı.
Haber Merkezi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesince hayata geçirilen “Bağımsız Denetçi Eğitim Programı”nın üçüncü etabı Bodrum’da başladı. 2 yeminli mali müşavir ve 21 mali müşavirden oluşan katılımcı grubun eğitimleri Doç Dr. Yavuz Çiftçi’nin verdiği, “Denetim” dersinin ardından Yrd. Doç. Dr. Alper Erserim tarafından “Muhasebe Standartları” dersi ile devam etti.
KGK’nın web sitesindeki bilgilere göre, 6 Eylül 2013 tarihi itibariyle ülke çapında geçiş dönemi eğitimlerini tamamlayarak yetki alan serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavir sayısının 1.247, yetki işlemleri devam eden meslek mensubu sayısının ise 554 kişi olduğu açıklandı. Süreci devam eden veya tamamlayıp sisteme henüz kaydolmamış olan meslek mensuplarının sayısı ise henüz bilinmiyor.
Geçiş dönemi ile ilgili kayıtlarının devam ettiğini söyleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yetkilileri Kasım ayına doğru bir yoğunluk yaşanacağını, eğitimlerin tam kapasite ile süreceğini tahmin ettiklerini belirttiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.