Bağımsız adayın ilgi gören seçim çalışması

Bu haber 29 Ocak 2014 - 20:03 'de eklendi ve 949 kez görüntülendi.

bagimsizaday6516165Marmaris Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Yasin Yıldırım’ın bisikleti ile başlattığı seçim kampanyası herkesin ilgisini çekti.
Haber Merkezi
Marmaris’te, bağımsız belediye başkan adayı Yasin Yıldırım, yerel seçimlere diğer adaylardan farklı bir şekilde hazırlanıyor. Seçim bütçesi olmayan Yıldırım, özel yaptırdığı tanıtım tabelasını bisikletin arkasına takarak sokak sokak gezip seçmenden oy istiyor.
Yerel seçimlere 2 ay kala Tüm Türkiye’de olduğu gibi Marmaris’te de seçim çalışmaları hızlandı. Adaylar, köy ve mahalleleri gezerek, çalışmalarını, projelerini anlatıp seçilmek için oy istiyor. Marmaris’ten Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yasin Yıldırım ise 26 başlık halinde topladığı projelerini tanıtmak için farklı bir seçim aracı kullanıyor. Turizm sezonunda rehberlik ve fotoğrafçılık yaparak geçimini sağlayan 34 yaşındaki Yasin Yıldırım, bisikletinin arkasına monte ettirdiği propaganda tabelasıyla Marmaris sokaklarını gezerek seçmene projelerini anlatmaya çalışıyor.
Ekonomik nedenlerden dolayı diğer adayları gibi propaganda yapamadığını ifade eden Yasin Yıldırım, “Bu seçimlere diğer adaylardan farklı hazırlanıyorum. Bunun sebebi de benim ekonomik durumumun diğer adaylardan zayıf olması. İnsanların kafasında şöyle bir algı oluşmuş; Vatandaşımız belediye başkanı olmak için mutlaka zengin olmak gerektiğini düşünüyor. Ben bu algının silinmesi için Türkiye’ye meydan okuyorum. Başkan olmak için zengin olmaya gerek yok. Bana göre önemli olan halkın isteklerine göre proje üretebilmek ve bu kişiliğe sahip olmaktır. Projelerimi vatandaşa anlatmak için araç kullandığım takdirde maddi yönden zorlanacağımı düşünerek bisikletimin arkasına monte ettiğim 2 tekerlekli tabelaya projelerimi yazdım. Bu şekilde seçmenime ulaşarak çalışmalarımı ve projelerimi anlatmaya çalışıyorum. Birçok kişi de beni bu medeni cesaretimden dolayı destekliyor” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.