Bafa Gölü’nde tekneyle denetim « Hamle Gazetesi

Bafa Gölü’nde tekneyle denetim

Bu haber 21 Kasım 2015 - 0:04 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

BAFA GÖLÜNDE TEKNEYLE DENETİM BAFA GÖLÜ TABİAT PARKINDA KAÇAK AVLANMALARA KARŞI DENETİMLER SÜRERKEN, KAÇAK AVLANAN İKİ AVCI HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPILDI.Bafa Gölü Tabiat Parkında kaçak avlanmalara karşı denetimler sürerken, kaçak avlanan iki avcı hakkında yasal işlem yapıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 4. Bölge Müdürlüğü Aydın Şube Müdürlüğü, sınırları içerisinde kalan Bafa Gölü Tabiat Parkında Koruma ve kontrol çalışmaları hem karadan hem de tekne ile Göl üzerinden yapılan kontrollerle devam Ediyor.
Tekneyle yapılan kontrollerde, göl üzerinde balık avına çıkmış vatandaşların tekneleri kontrol edilirken, şikâyetler dinleniyor ve Tabiat Parkında uyulması gereken kurallar hakkında bilgi veriliyor.
Bafa Gölü Tabiat Parkı’nda hafta sonu yapılan denetimlerde, kaçak av yapan iki avcı, 1 adet tüfek ve vurdukları 6 Sakarmeke kuşuyla beraber yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapıldı. Müdürlük personelince, Bafa Gölünde hem karadan, hem de tekneyle denetimler devam ediyor. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.