Babadağ’da sağlık istasyonu oluşturuldu

Bu haber 31 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 647 kez görüntülendi.

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ’da konuçlandırılması için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Güç Birliği tarafından 100 bin TL’ye mal edilen tam donanımlı Ambulans Muğla il Sağlık müdürlüğüne protokole teslim edildi.

Haber Merkezi

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ’da konuçlandırılması için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Güç Birliği tarafından 100 bin TL’ye mal edilen tam donanımlı Ambulans Muğla il Sağlık müdürlüğüne protokole teslim edildi. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Fethiye Ticaret ve Sanayi odası başkanı Akif Arıcan’ın imzaladığı protokolle Fethiye Ticaret ve Sanayi odası Güç birliği şirketinin sağladığı ambulans Babadağ’da 112 Acil istasyon olarak görev yapması için il sağlık müdürü Cihan Tekin’e teslim edildi. 3 yıllık bir protokolleteslim edilen ambulans’ın turizm sezonu boyunca her gün sabahtan akşam saatine kadar Babadağ’da konuçlayacak. Ambulans ekibi olası kazalara anında müdahalede bulunacak. Kaymakam Ekrem Çalık, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, FTSO Başkanı Akif Arıcan, Fethiye ilçe sağlık müdürü Uğur Çomak ambulansta incelemelerde bulunduktan sonra birer açıklamada bulundular. Kaymakam Ekrem Çalık; “Babadağ’da bir ambulansın bulundurulması talebi vardı. Babadağ güç birliği şirketi ambulans temin etti. Donanımı gerçekleştirildi. Bundan böyle günlük uçuş saatlerinde Babadağ’da C tipi sağlık istasyonu oluşturuldu. Biz bir kaza olsun istemiyoruz ama ambulansın hayırlı olmasını diliyoruz”dedi.

İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin’de; yamaç paraşütü hava sporları merkezi olan Babadağ’a FTSO güç birliğinin katkılarıyla C tipi bir sağlık istasyonu oluşturduklarını belirterek, “Uçuş saatlerine göre 3 yıl görev yapacak ambulans bölgede meydana gelecek her türlü kaza ve afetlerdeilk yardım hizmeti verecektir. Önceki Bakanımız Recep Akdağ’ın genelgesine göre Fethiye ve Muğla’dan 112 Acil sağlık hizmetleri için bu tür bağışlanacak ambulans ve araçlara bağışlayan kurum yada kişilerin isimlerini yazdırabiliyoruz. Muğla ve Fethiye’de pek çok varlıklı aile bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığımız adına aynı şekilde bağışlarda bulunabilir” dedi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Akif Arıcan ise, “Bir hava sporları merkezinde alınması gereken her türlü tedbiri Babadağ’da da aldıklarını belirterek insan sağlığını riske sokmak istemiyoruz. Babadağ’da 12 ay boyunca uçuş yapılabilmesi için yeni tevkaflar yani uçuş pistleri yapılıp 2013 yılı sonuna yetiştirilecek. Yollarda daha iyi hale getirilecek. Babadağ’da Sağlık hizmeti vermesi için 100 Bin TL’ye ambulans yaptırdık. Babadağ’ın bir numaralı hava sporları merkezi olması için tüm adımları atıyoruz. Bunun için GEKA akansı desteği de kullanacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.