Babadağ’da paraşüt kazası

Bu haber 19 Eylül 2013 - 9:30 'de eklendi ve 780 kez görüntülendi.

parasutkazasi1232651321513213512165421313Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Babadağ’da paraşütle atlayan bir kişi tribülansa girince 70 metreden düşerek yaralandı.
Haber Merkezi
Fethiye’de paraşüt deneyimini artırmak için Ankara’dan Ölüdeniz’e gelen bir kişi atlayışı gerçekleştirdikten sonra tribülansa girip paraşütün kontrolünü kaybedince yaklaşık 70 metreden sarp kayalıklardaki makilik alana düştü. Askeri helikopterle kurtarılan paraşütçü, hastaneye kaldırıldı.
Fethiye’ye tatile gelen Ankaralı 27 yaşındaki Hakan Çetinkaya, single (tekli) uçuş için Ölüdeniz’den Babadağı’na çıktı. Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden uçuş yapan Hakan Çetinkaya tribülansa girip paraşütün kontrolünü kaybedince yaklaşık 70 metreden sarp kayalıklardaki makilik alana düştü. Paraşütçünün düştüğünü gören Babadağı’ndaki görevliler o bölgeye güçlükle ulaştı.
Askeri helikopter havalandı
Olayın ardından Jandarmadan yardım istedi. Jandarma bölgenin sarp ve kayalık olması nedeniyle yaralı paraşütçünün askeri helikopterle kurtarılabileceğine karar verince Dalaman Hava Meydan Komutanlığı’ndan askeri helikopter istedi. Askeri helikopter yaralı paraşütçü için Dalaman’dan Babadağı’na havalandı. Helikopterden yaralının yeri tespit edildikten sonra helikopterden sarkıtılan halatla askeri görevli yere inerek yaralı Çetinkaya’yı sedyeye bağladı. Daha sonra sedye aynı şekilde halata bağlanıp helikoptere çekildi. Yaralı Çetinkaya, Fethiye Devlet Hastanesi pistine indirildi. Hastane tedavisi devam eden Hakan Çetinkaya’nın vücudunda kırık bulunduğu, hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.