Babadağ’da kazasız bir sezon hedefleniyor

Bu haber 10 Nisan 2014 - 19:59 'de eklendi ve 623 kez görüntülendi.

babadagdakazasis6165165165Türk Hava Kurumu Babadağ’da paraşüt pilotlarına uygulamalı eğitim verecek

Haber Merkezi

Turizm sezonunun yaklaşması nedeniyle Fethiye Ölüdeniz turizminin marka değerlerinden olan yamaç paraşütü sporunun önümüzdeki sezonda kazasız geçmesi için Türk Hava Kurumu tarafından yamaç paraşütü pilotlarına uygulamalı eğitim verilecek.

Türk Hava Kurumu Fethiye Şube Başkanı Mustafa Özkaya yaz ayalarının gelmesi ve Fethiye turizminin hareketlenmesi öncesinde 1 Mayıs tarihinden önce paraşütçülere uygulamalı eğitim verileceğini 1-15 Mayıs tarihleri arasında da paraşütlerin kontrollerinin Fethiye’de yapılacağını bildirdi.

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi Başkanı Mustafa Özkaya, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yaz aylarının gelmesi ve ilçemiz turizminin hareketlenmesi ile birlikte ilçemiz turizm branşlarından vazgeçilmez bir spor olan Yamaç Paraşütleri atlayışları da hızlı bir şekilde başlayacaktır.1 Mayıs tarihinde Babadağ’dan yamaç paraşütleri atlayışları sezonu açılacaktır.31 Ekim 2014 tarihine kadar da Babadağ’dan paraşütle singıl veya tandem atlayışları Türk Hava Kurumu tarafından kontrol edilerek uçuşlar sağlanacaktır. Bilindiği üzere 28 Şubat tarihine Fethiye Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığında pilot kooperatifleri yöneticileri ve ilgili kişiler ile birlikte bir toplantı gerçekleşmişti. O toplantıda yamaç paraşütleri atlayışlarında uyulması gereken kurallar belirlenmiş ve geçen yıllardaki bazı olumsuzluklar tespit edilerek giderilme kararı alınmıştı. Ayrıca 1 Mayıs tarihinde Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından pilot öğretmenimiz ilçemize gönderilecek ve 15 Mayıs’a kadar pilot arkadaşlarımızın paraşütleri son sistem bir cihaz dahilinde iyice kontrol edilerek atlayışa elverişli olup olmadığı kontrol edilecek. Ben buradan tüm pilotlarımıza seslenerek 1 ile 15 Mayıs tarihleri arasında paraşütlerini kontrolden geçirmelerini istiyorum. Aksi taktir de paraşütlerinin kontrolünü yaptırmayan pilot arkadaşlarımız uçuş yapabilmek için kendi imkanları ile Genel Merkezimizin Eskişehir de bulunan Eskişehir Havacılık Eğitim Merkezine giderek paraşütlerinin kontrollerini yaptırmak zorunda kalacaklardır. Biz Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi olarak yapmamız gereken tüm önlemleri ve çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bizden başka bu iş ile sorumlu tüm kurumlarında çalışmalarını tam manası ile yapmaları sonucu sezonu Sıfır kaza ile bitirip mutlu bir şekilde sezonu geçireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.