Baba Yetiş Bahçemizde Bir Hoca İle Bir Dana Var

Bu haber 16 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu
Günümüzde yaşamakta olduğumuz görüntü tarihte yaşanmış bir olayı hatırlatıyor. Bir hoca ile bir dananın sebze bahçesine girdiğini gören oğlu, babasına sesleniyor. Baba bahçemizi talan ediyorlar, bir hoca ve bir de dana bahçe perdesini kırmışlar içeri girmişler. Birisi kökünden yoluyor, ötekisi ise ağız dolusu koparıp yemekte. Baba ne yapayım?
Oğlum acele et evvela hocayı bahçeden uzaklaştır. Dana’nın zararı yapraklara olur. Kök sağlam olduğu için yeniden filizlenir. (Bu ve buna benzer olaylarda hep hatırlanan yaşanmış bir olaydır)
YÜKSEK MAHKEMELER HOCANIN EMRİNE GİRMİŞ, ORTAĞI İSE ERGENEKON’U SAVUNANLAR
17 Aralık 2013’de yapanların elinde patlayan bomba aslında ülkeyi bitirmek için yıllardan beri çalışılarak hazırlanmış olduğu kesin.
12 Eylül 2010 tarihinde değişen anayasa maddeleri sebebiyle yüksek hakim ve savcıların seçiminde, cemaat mensupları belki de tercihen veya her yere sarmış oldukları için iyice kadrolaşmışlar. Hükümet tarafı cemaate yakın olması sebebiyle çok rahat hareket etmişlerdir.
Bizim gibiler cemaatten bu kadar gaddar bir hareket beklemiyorduk. Daha düne kadar hiçbir şekilde inanmıyor ve aynı zamanda hâlâ cemaati savunuyorduk. Dün nasıl olduysa, Ülkü TV’yi açtım ve başka işimle uğraşa başlamıştım. Ama bir kulağımda olayları takip edecektim. Ekrana bakmıyorum ama bir konuşma ve uyduruk savunmayı duyunca baktım ki, Samanyolu TV’yi açmışım. Her zaman açtığımız kanal olduğu için el yordamı açabildiğimiz kanal. Ama bu defa ben irkildim. Bahçeli’nin yaveri konuşuyordu. OHO Soyulmuş memleketi tarif ediyordu. Bunlara ne olmuş böyle? Bunlar değil mi idi, IMF’den kredi alabilmek için şeker pancarı ekimine yasak getirenler, milletvekili seçilerek meclise gelen hanım milletvekiline Ecevit’in yaptığı hakaret üzerine MHP’nin kapalı olarak seçilen hanım
milletvekilleri o arada başörtülerini yok ettiler. Bu hanımların kapalı olarak seçilip gelmeleri seçmenin arzusudur. Burası da millet biz ancak temsil ederiz dedi diye partiden atarak Sol bir liderin emrine girenler ne yaptık sanıyorlar?
HALK BANKASININ BEYNELMİNEL STATÜYE GİRMESİ ABD VE YAHUDİ’NİN İŞİNE GELMİYORDU, BUNA ENGEL OLUNMALIYDI. BUNUN YOLU ERGENEKON’A DESTEK OLANLAR VE CEMAAT HAZIR BEKLETİLMİŞ VE DÜĞMEYE BASTI
Bu oyunun baş oyuncusu ABD’ye çağrılan muhalefet liderinin ABD Ankara Büyük Elçisi ile bir süre görüşüp sonrada açıkça buluşmaya devam ettiler. Hocanın ekibi çoktandır yüksek hakimler arasında çoğunluk olmuşlar. Ortada bir iş adamı para alıp satan vatandaşın parasını ayakkabı kutularına koymuşlar ve Acilen malum medya hemen iş başı etmiş. Olayı bir tek savcı ile 8 polis müdürü halletmişler. Bir de ses getirecek masum insanları apar topar yaka paça getirmişler ve erbabı kaşarlanmış sözde gazeteci kişiler internete vermişler. Haydi yanıyor… Haber alan başsavcı hukuk savaşı veriyor. Oysa adı geçen gazeteler başsavcı hakkında bir sürü kara leke sıralamışlar.
KAZIM KARABEKİR GÜNLÜĞÜNDE İSTİKLAL MAHKEMESİNE NASIL GÖTÜRÜLDÜĞÜNÜ VE ORADA HAZIR BEKLETİLEN BİR SÜRÜ YALAN ŞAHİDİNİ ANLATIYOR:
Sen misin parti kuran da denilemiyor. Çünkü Kazım Karabekir Paşa parti kurma teklifini Ata’dan almıştı. Nitekim Serbest Fırka’da Ata’nın ricası ile kuruldu. Ancak onu da yaşatabilmek için Atatürk’ün gücü yetmedi. Bu zihniyet hâlâ yaşıyor. Tek parti devrini 27 yıl Atatürk’e rağmen yaşatan insanlar çok partili hukuk devleti yönetimiyle uyuşamıyorlar.
Kendilerini birileri iktidar ettiği zamanlar olmuştur. Hiç yolsuzluk rüşvet olmaz diyebilir misiniz? Mesela İş Bankası’ndaki hisseler adil mi? Ülke de gelmiş geçmiş veya halen yaşayan partilerin cümlesi CHP’den ürediler. Bu miras partilere verilecekse hepsine verilecektir. Sizler; hayali olarak Rastgele veya hazırladığınız komplo ile çamur atıyorsunuz: İşte Türk Milleti de yeter artık yediğiniz milletin hakkı diyerek, Ata’nın mirasını ülkenin hazinesine devir edeceğiniz günü bekliyor…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.