Azmetti 5 ayda 30 kg verdi

Bu haber 05 Ocak 2019 - 0:47 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.

Muğla’da yaşayan 28 yaşındaki Ali U. azmiyle fazla kilolarından kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Genç adam Muğla Özel Yücelen Hastanesi Diyet Uzmanı Ceren Türk Balcı’nın diyet listesi ile 5 ayda 30 kilo verdi.

Haber Merkezi

Muğla’da yaşayan 28 yaşındaki Ali U., azmiyle fazla kilolarından kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Genç adam Muğla Özel Yücelen Hastanesi Diyet Uzmanı Ceren Türk Balcı’nın diyet listesi ile 5 ayda 30 kilo verdi.

17 yaşından beri aşırı kilolu olduğunu, tartıda 118 kiloyu gördüğünü belirten Ali U., ” Kilolarımdan aşırı derecede rahatsız olmaya başlamıştım. Çünkü istediğim hiç bir kıyafeti giyemiyordum. Doğru dürüst hareket edemiyordum. İlk zamanlarda kendi çabalarımla kilo vermeye çalıştım ama belli bir süreden sonra kilo alıp verme durumlarım başladı. Sonrasında baktım kendi kendime bu diyet işinde başarılı olamıyorum Özel Yücelen Hastanesi Diyetisyeni Ceren Türk Balcı ile yollarımız kesişti. Kendisinin takibi altında 5 ay gibi bir sürede 30 kilo verdim” dedi.

Motivasyonun önemi büyük

Yeni görünümünden oldukça memnun olduğunu belirten Ali U., “Motivasyon çok önemli, moral bozukluğu içerisindeyken kilo vermek daha zor. Başaramayacağım değil yapacağım duygusuyla hareket etmek insanı güçlendiriyor. Diyette düzenli, saati saatine beslenmeniz olmazsa olmaz. Ben de ara öğünlerimi yaptım. Hayatımdan makarna, pilav, ekmek ve hamur işlerinin hepsini çıkardım. Ceren hanımın verdiği listeyle daha sağlıklı beslenmeye başladım. Sağlıklı beslenerek, istediğimden yiyerek kilo vermeye başladım, başardığımı gördükçe mutluluğum arttı ” diye konuştu.
Kişiye özel diyet listesi

Özel Yücelen Hastanesi Diyet Uzmanı Ceren Türk Balcı ise, “Bizler diyetisyen olarak başvuran kişilere sağlıklı beslenmeyi öneriyoruz. Kişiye özel diyet listesi hazırlıyor, istediğinden az miktarda, kişinin sevdiği yiyeceklerden sakınmadan az yiyerek doymasını hedefliyor, sporu olmazsa olmazımız haline getiriyoruz. Gerisi kişinin sadece yaptıklarımıza uymasına bağlı. Ali beyde kendi listesine uydu, her şeyden önce kendisine verdiği sözü tuttu, 5 ayda 30 kg vererek oldukça fit bir görünüme kavuştu. Mutluluğuna şahit olmak beni de oldukça mutlu etti” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.