Azerbaycan Türkü aile yardım bekliyor « Hamle Gazetesi

Azerbaycan Türkü aile yardım bekliyor

Bu haber 11 Ekim 2017 - 0:49 'de eklendi ve 492 kez görüntülendi.

 Marmaris ilçesinde 6 aylık olarak dünyaya gelen Azeri bebeğin ailesi, yaşanan pasaport sorununun çözülmesi için Azerbaycan Büyükelçiliği yetkililerinden yardım bekliyor.

Marmaris ilçesinde yaşayan Azeri Narmın-Rauf Hasanlı çiftinin 6 aylık dünyaya gelen 700 gramlık bebeğinin pasaportu olmadığı için sevk edildiği Denizli Devlet Hastanesi’nin tedavi için 800 TL masraf istediği, Azerbaycan Büyükelçiliği’nin ise pasaport verilebilmesi için bebeğin Ankara’ya getirilmesini istediği iddia edilmişti. Denizli Devlet Hastanesi yönetiminden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise Azeri bebekten herhangi bir ücretin talep edilmediğini bildirilmişti.
Azeri Narmın-Rauf Hasanlı çifti, bir yandan çocuklarının tedavisiyle uğraşırken; diğer taraftan ise Azeri Büyükelçiliği’nden kaynaklanan pasaport sorununun çözülmesi için Azeri yetkililerden yardım bekliyor.
Çaresiz bir durumda olduklarını ifade eden baba Rauf Hasanlı, “Bir ay önce dünyaya bir bebeğimiz geldi, prematüre 700 gramlık. SGK’lı olarak çalışıyorum ama şu an çocuğum yararlanamıyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil. Yani çok mağdur durumdayız. Satabilecek ne yatımız ne katımız var. O yüzden devlet yetkililerimizin duymasını istiyoruz. Özellikle SGK’dan bir adım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, büyüklerimizden bir yardım bekliyoruz” diye konuştu. Anne Neriman Hasanlı ise, çaresiz kaldıklarını, bebeğinden ayrı kaldığını onu kucaklayamadığını dile getirerek yetkililerden yardım istedi. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.