‘Az Akıllı, Çok Deli’ oyunu sergilendi

Bu haber 12 Nisan 2015 - 23:57 'de eklendi ve 808 kez görüntülendi.

tiyatrooMenteşe Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan tiyatro oyunu ‘Az Akıllı Çok Deli’ seyirci ile buluştu.

Mert Can Kaymak

Menteşe Belediye Tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan ‘ Az Akıllı Çok Deli’ adlı tiyatro oyunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi A salonunda sergilenen oyun seyircilere kahkaha dolu dakikalar yaşattı.

Zeki Alasya – BKM yazar ekibinin yazdığı ve Fatih Bulut’un yönettiği oyunda; Ömer Toprakçı, Selenay Kıvanç, Murat Meral, Derya Kayalı, Fatih Bulut, Ayça Savran, Mehmet Korkmaz ve Berfin Bektaş rol aldı.

Sanata olan ilgiyi arttırmak olduğunu ve yeni kurulan Menteşe Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun ilk sahnesini aldığını belirten Menteşe Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güven, “Bugün belediyemizin tiyatro topluluğu sahneledikleri ‘Az Akıllı Çok Deli’ adlı oyunları ile ilk kez bizlerle birlikte oldular. Menteşe Belediyesi Olarak diğer birçok faaliyetlerimiz gibi kültürel ve sanatsal faaliyetlerimize de önem veriyor, destekliyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi; Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Bu anlayışla bugün ilk kez perdelerini açan oyuncularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.