Ayyıldız güven tazeledi « Hamle Gazetesi

Ayyıldız güven tazeledi

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 23:05 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda yeniden aday olan mevcut başkan Şükrü Ayyıldız güven tazeleyerek görevine kaldığı yerden devam etti.

Kadir Tamer

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda yeniden aday olan mevcut başkan Şükrü Ayyıldız güven tazeleyerek görevine kaldığı yerden devam etti.

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde gerçekleşen Genel Kurul’a Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı 35 mesleki kuruluş odasının başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katılırken, kongrenin Divan Başkanlığını Köyceğiz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Durmaz, Divan Başkan Vekilliğini Ula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Özçelik, katip üyeliklerini ise Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, ve Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Alper yaptı.

İki liste halinde gerçekleşen seçimde mevcut başkan Şükrü Ayyıldız ile Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken başkanlık için yarıştı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Muğla İl Ticaret Müdürlüğünden 2 temsilci, Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı güvenlik güçleri ile Menteşe İlçe Seçim Kurulundan 3 görevlinin bulunduğu, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2018 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısında, Başkan Şükrü Ayyıldız, geçmiş dönem faaliyet raporlarını, gelecek dönem çalışma raporlarını okuyup, 2014, 2015, 2016, 2017 yıllarının gelir-gider- bilanço hesaplarını genel kurul üyelerinin onayına sunulup ibrası sağlandı.

2002 yılında yapılan olağan genel kurul ile Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiğinde 67 bin lira borç ile teslim aldığını, 2018 yılı itibariyle yaklaşık 23 milyon lira civarında sermayeye dönüştürdüğünü açıklayan Şükrü Ayyıldız, “Sizlerden aldığım güç ile, 2002 yılından bu yana, gece, gündüz, kar, kış demeden, esnaf ve sanatkarlarımıza, mal sahibi şoför esnafımıza hizmet verebilmek için çaba verdim, vermeye de devam edeceğim. Burada yapmış olduğumuz MESOB Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, ilimizde ve ülkemizde büyük ses getirmiş durumda. Şu anda A Bloğu tamamen hizmet vermek üzeredir. Sayın Genel Kurul üyelerinin yapılan hizmetleri görüp takdir etmelerini ve oylarını beyaz listeden yana kullanmalarını istiyorum” dedi.

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, Başkanlık için aday olduğunu bildirip seçime geçildi.

289 üyesi bulunan Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Şükrü Ayyıldız 160 oy alırken, diğer aday Güven Akarken 113 oy aldı.

Üyelerden aldığı oy ile görevine kaldığı yerden devam eden Ayyıldız, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Esnaf ve sanatkarlarımıza, mal sahibi şoför esnafımıza, daha önce olduğu gibi, her daim yanlarında olduğumu, aynı azim ve şevk ile gece gündüz demeden, esnaf ve sanatkarlarımızın, mal sahibi şoför esnafımızın menfaatleri için çalışmaya devam edeceğim. Hepinize genel kurulumuza katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Şükrü Ayyıldız’ın listesi şu isimlerden oluştu:

Hüsamettin Karaşahin, Ünal Palancıoğlu, İbrahim Tarım, Şevket Takar, Orhan Durmaz ve Bekir Kanat, Denetim Kurulu üyeleri: Hasan Deniz, Nüsret Bilgin, ve Özcan Çolakkol, Disiplin Kurulu: Harun Sağır, Adem Hıra ve Ümit Alper.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.