Ayın Öğrencileri ödüllerini aldı « Hamle Gazetesi

Ayın Öğrencileri ödüllerini aldı

Bu haber 14 Kasım 2015 - 11:56 'de eklendi ve 1.502 kez görüntülendi.

MANŞET (7)Menteşe İlçesi Ortaokul ve Ortaöğretim okulları arasında yapılan ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ projesi kapsamında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Verda Kartal

Menteşe İlçesi Ortaokul ve Ortaöğretim okulları arasında yapılan ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ projesi kapsamında dereceye giren öğrenciler Menteş Öğretmenevin ‘de düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan Başkanlığı’nda ki komisyon tarafından değerlendirmeye alınan 25 ortaokul ve 19 orta öğretim kurumunda öğrenim gören toplam 12 bin 536 öğrenci arasından dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Zeki Arslan Menteşe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe’nin elinden aldı.

Ödül Töreninde konuşan Menteşe Kaymakamı ve Ödül Komisyonu Başkanı Zeki Arslan, “Menteşe de 89 tane eğitim-öğretim kurumunda, 1563 öğretmen arkadaşımızla 17 bin 970 adet öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Bize bağlı bütün kurumlar içerisinde zamanımızın ve enerjimizin en önemli kısmı en önemli kurumlar milli eğitime bağlı kurumlardır. Bizler gençlere geleceğe ne kadar donanımlı hazırlarsak kendi geleceğimize o kadar yatırım yapmış oluruz. Hepimiz bir camianın içindeyiz, kimimiz öğrenci bizler, görevimiz gereği idareci konumundayız. Bu projenin asıl amacı, çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak, onları teşvik ederek yaygınlaştırmak. Her ay seçilecek öğrenciler davranışlarına, ailesine karşı sergilediği tavır, toplumuna karşı bunları sergiliyor mu? Bu kriterlere bakarak 8 ay boyunca bu projeyi yapacağız. Ve bu projenin sonunda örnek öğrencilerimizi Çanakkale’ye göndermeyi planlıyoruz. Örnek öğrenci dediğin sigara içmeyecek, ailesinde içen varsa içmemesi için elinden gelen her şeyi yapacak. Artık örnek öğrencisiniz. Notlarınızın da çok düşük olduğunu düşünmüyorum. Artık daha özen gösterirsiniz bu duruma. Ben öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Öğrencilerin insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı, verimli kişiler olarak yetişmeleri ve bu yönde davranış geliştirmelerini teşvik etmeği amaçlayan projede orta okullarda; Akçaova Ortaokulu Sergen Bulut, Bayır Ortaokulu Ebru Gül Bal, Cumhuriyet Ortaokulu Funda Parlak, Çiftlik Ortaokulu Ceren Türkay, Denizova Ortaokulu Mügenur Uysal, Dokuzçam Ortaokulu Nebi Öz, Gazeller Ortaokulu Mustafa Sağlam, Göktepe Şehit Jandarma Uzman Çavuş Berkant Şara Ortaokulu Zeyna Koç, İmam Hatip Ortaokulu Sena Nur Güleçöz, Kötekli Salih Zeki Gür Ortaokulu Ozan Uslan,Kuzluk Süleyman Öztürk Ortaokulu Nafilecan Arslan, Merkez 75.Yıl Ortaokulu Neslihan Sare Nazlı, Merkez İMKB Ortaokulu Sena Seçkin, Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu Buse Şenocak, Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Ortaokulu Berke Çakır, Özel Piri Reis Ortaokulu İrem Yaren Ergen, Özel Yönelt Ortaokulu Habibcan Aktürk, Şahidi Ortaokulu Simge İnan, Şehbal Baydur Ortaokulu Esra Demircan, Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu Ayşe Vural, TOKİ Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz Ortaokulu Muhammed Yasin Türker, Türdü 100.Yıl Ortaokulu Sami Uygun, Yenice Ortaokulu Esra Avcı, Yerkesik Ortaokulu Dursun Alp Ünal, Yeşilyurt Ortaokulu Cem Aydın kendi okullarında birinci oldu.

Orta eğitim ve dengi okullarda ise ; 75. Yıl Fen Lisesi Erdem Şimşek, Anadolu İmam Hatip Lisesi Emine Büşra Çetin, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cansel Kurt, Bayır Anadolu Lisesi Kader Uysal, Gazi Anadolu Lisesi Demet Çamlı, Güzel Sanatlar Lisesi Müge Sude Turgut, Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özlem Yıldız, Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi Ezgi Akbudak, Muğla Anadolu Lisesi Melisa Öksüz, Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mustafa Tahsin Uysal, Özbilim Temel Lisesi Sezer İrem Şimşek, Özel Muğla Final Temel Lisesi Ali Celal Balkı, Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Anadolu Lisesi Yücel Gürsoy, Özel Yönelt Anadolu Lisesi Yağmur Özyörek, Özel Yönelt Temel Lisesi İrem Görgülü, Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İrem Kayık, Turgutreis Anadolu Lisesi Beliz Tütüncüoğlu, Yerkesik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi Esmehan Çelik, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gamze Kabak okullarında birinci oldular.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.