Aydınlılar Derneği 3. Genel kurulu yapıldı

Bu haber 19 Mayıs 2013 - 22:20 'de eklendi ve 1.323 kez görüntülendi.

aydinlilardernegi12313465413Muğla’da faaliyetine devam eden Aydınlılar Derneği önümüzdeki dönemde ortak kültüre sahip iki ilin yararına olan projelerinde daha etkin olmayı hedefliyor.
Muhittin Direk
Muğla’da 2008 yılında kurulan ve Aydınlıları bir çatı altında toplamayı amaçlayan Aydınlılar Derneği 3. Genel Kurulu’nu 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü gerçekleştirdi. Muğla genelinde 85 üyesi bulunan derneğin yeni başkanı Emrah Çay eski başkan Mevlüt Akkurt’tan görev teslim aldı. Aynı zamanda kurucu başkan olan Başkan Çay, sivil toplum örgütlerinin önemine olan inançlarıyla dernek faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizerek şöyle konuştu. “Amacımız Aydınlılar olarak dernek adı altında birleşip, yardımlaşmak, dayanışmak ve bulunduğumuz coğrafyada etkili ve olumlu çalışmalara imza atarak tüm hemşerilerimizi tanıştırmak ve kaynaştırmaktır. Böylece hem birlik ve beraberlik içinde olmak hem de gelenek ve göreneklerimizin gelecek nesillere aktarılması da sağlanmış olacaktır. Önümüzdeki dönemde Muğla ilindeki tüm kurum ve kuruluşları ziyaret edip fikir alışverişinde bulunup ortak kültüre ve ortak geçmişe sahip iki il arasındaki işbirliklerine zemin hazırlamayı umuyoruz”.
Aydınlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri şöyle. Başkan Emrah Çay, Başkan Yardımcıları Mehmet Arıtkan ve Gülcan Gecegider, Yönetim Kurulu Üyeleri Cevdet Korkmaz, Muhittin Direk, Nevzat Boran, İbrahim Çaylak, Genel Sekreter Alaattin Demirayak, Muhasip Üye Tufan İşeri, Denetleme Kurulu üyeleri Mustafa Yayman, Sadık Sayın, Ali Çay.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.