Aydın Güven Tazeledi

Bu haber 02 Ekim 2015 - 1:02 'de eklendi ve 995 kez görüntülendi.

chpmenteseCumhuriyet Halk Partisi Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın yapılan işçe kongresi ile yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

İlkay Yıldız

CHP Menteşe ilçe Başkanı Erkan Aydın tek liste ile gidilen ilçe başkanlığı kongresinde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Konakaltı Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonunda yapılan Kongreye Milletvekili Nurettin Demir, İl Başkanı Mürsel Alban, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Kadın Kolları Başkanı Belkıs Bozacı, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 23. Dönem CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Milletvekili adayları, sivil toplum örgütleri ve partililer katıldı.

Divan başkanlığını 23. Dönem CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin yaptığı kongrede konuşan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, “Bizim en büyük görevimiz Muğla’dan yüzde oy çıkarmaktır ve buna engel olacak her türlü durum da buna engel olacak durumları konuşarak görüşerek çözmek. Hep beraber gece gündüz çalışarak seçime kalan 30 günde ev ev dolaşıp insanları ikna edeceğiz. Ülke genelinde hedefimiz yüzde 30’u geçersek ortada AKP diye bir parti kalmaz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise kendilerinin diğer partiler gibi zaman kaybetmediklerini belirterek şöyle devam etti, “Biz birimize danışarak doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Bizim vatandaşa anlatmamız gereken sorunlar değil vatandaş zaten sorunun ne olduğunu biliyor. Bizim vatandaşa anlatmamız gereken ortada bir sorun var ve biz sorunu çözeceğiz. Biz bu sorunları kadrolarımız çözeriz, çözümün merkezi CHP’dir. Biz herkesin oyuna talibiz hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kine bile talibiz”.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Haziran Seçimleri sonrası ülkeyi çıkmaza sürüklediği söyledi. İl Başkanı Alban, “1 Kasım tarihi çok önemlidir. Aynı 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılması gibi 1 Kasım 2015’te de halk saltanat sevdalılarına oturduğunuz sarayları terkedin oraları gerçek sahibi olan halka bırakın diyecektir” dedi.

Son olarak konuşan Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın ise, “Ülkemizde yolsuzluk olağan, yoksulluk ise kader haline getirilmeye çalışıyor. Tam bir zulüm ve talan dönemi yaşanıyor. Mevcut iktidar yasama, yürütme ve yargıyı denetimi altına alıyor. Biliyoruz ki baskılar ile ülkemize ele geçirmeye çalışanların çabaları boşunadır. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak sosyal demokrasinin evrensel temsilcileri olarak yolumuza devam ediyoruz. Sosyal Demokrasi diğer ideolojilere ışık tutan bir ideolojidir. İşte bizlerde bu inançla yola çıktık. CHP Türkiye’de demokrasinin sigortası bir partidir” dedi.

Konuşmaların ardından blok liste ile gidilen seçimlerde mevcut Başkan Erkan Aydın güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Erkan Aydın’ın yönetimi ise şu isimlerden oluştu;   Umut Şimşek, Ebru Kocabıyık, Emin Yenisu, Kamil Gümüş, Uğur Çayan, Leyla Ersöz, Arif Balan, Seher Turasay, Mustafa Yörük, Berna Evkuran Arkan, Aytaç Kavak, Ömer Ülkü, Nilgün Şallı, Koray Yerli, Didem Alpsar ve Hakan Özcan.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.