Aya Nikola Kilise duvarlarında sergi

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 0:16 'de eklendi ve 732 kez görüntülendi.

ayanikolaMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle sergi açtı.
Haber Merkezi
Cumhuriyet Caddesi Hilmi Uran Meydanı’nda Aya Nikola Kilisesi duvarlarında sergilenen eserler, sanatseverlerin ilgisine sunuldu. “Neden Bugün Olmasın?” başlığıyla açılan sergi, bir hafta boyunca açık kalacak. Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel, Resim ve Grafik Bölümü öğrencileri, Hollandalı sanatçı Jerome Symons öncülüğünde enstalasyon sanatı (yerleştirme sanatı) ile eserler hazırladılar. Yirmi beş öğrencinin, yirmi iki eseriyle oluşan çalışmada öğrenciler, Soma Faciası’nı da unutmadılar.
Sergi hakkında bilgi veren GSF Başkan Yardımcısı Öğretim Üyesi Esra Sağlık, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Heykel Bölümü olarak, Hollandalı sanatçı Jerome Symons ile birlikte iki hafta süren bir workshop gerçekleştirdik. Etkinlik, ‘Kamusal Alanda Sanat’ başlığını taşıyordu. Bodrum alt başlığı altında ‘Bodrum için neler yapılabilir, neler yapılamaz?’ sorularıyla yola çıkıldı ve öğrencilerle birlikte çalışmalar yapıldı. Her biri sanatsal bir dille; yeni bir öneri, yeni bir bakış, yeni bir çözüm sunmaya çalıştı. Projemize destek veren başta Bodrum Belediyesi olmak üzere tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.