Avrupa ve Rusya’nın ünlü doğa sanatçısı Bodrum’da « Hamle Gazetesi

Avrupa ve Rusya’nın ünlü doğa sanatçısı Bodrum’da

Bu haber 25 Mart 2019 - 0:41 'de eklendi ve 392 kez görüntülendi.

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı doğa sanatları projesiyle ilgili olarak Florist Vadim Kazanskiy, Bodrum Dans Kulübünün koordinatörlüğünü yürüttüğü projeye destek vermek için Bodrum’a geldi.

Nazife Taşdelen

10 avrupa ülkesinden 30 gönüllü gencin Bodrum’da bir araya gelerek başladıkları Yaratıcılığını Keşfet isimli Land Art (Doğa Sanatı) projesi, üçüncü haftasında Avrupa ve Rusya’nın ünlü doğa sanatçısı Florist Vadim Kazanskiy’i ağırladı.

Etkinliğini yönlendirmek ve çalıştayları yürütmek üzere BDK Gençlik ve Kültür Sanat Merkezinin davetlisi olarak Bodrum’a gelen ünlü sanatçı, proje alanı olan Cennet Koyunda yaptığı keşif gezisinin ardından gönüllü gençlerle tanıştı.

2004 Yılından beri Avrupa’nın farklı ülkelerinde çevre ve doğa sanatı temalı festivallere konuk olan ve bir çok etkinliği organize eden Kazanskiy “Bodrum’da çevre konusundaki duyarlılığı artırmak adına gençlerin aldığı bu inisiyatiften mutlu olduğunu ve bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu” aktardı.

Türkiye’ye ilk kez gelen ünlü sanatçı, Bodrum Dans Kulübü’nün organize ettiği Bodrum’da çevre ve sanat alanlarında faaliyet gösteren dernek ve kuruluşlarla yapılan proje bilgilendirme toplantısına da katıldı ve kuruluş temsilcileri ile tanıştı.

Cennet Koyunda sürdürülen çalışmalara destek veren sanatçı, Cennet Koyunda doğa sanatı eserleri yaparak çevre koruması ve ekolojik yaşamın önemine dikkat çekti.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci, “Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezimizin ev sahipliğinde 10 ülkeden 30 gönüllü gencin katılımı ile başlattığımız “Yaratıcılığını Keşfet” isimli doğa sanatı projemizde Florist Vadim Kazanskiy’i aramızda görmek bizleri çok mutlu etti. AB Gençlik Programları Ofisimizin koordinatörlüğünü yürüttüğü etkinliği yönlendirmek ve çalıştayları yürütmek için Bodrum’a gelmesinden ve kendisiyle tanışmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Yunanistan, Ermenistan, Rusya, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Portekiz’den gelen 30 gönüllü genç ile birlikte sanat eserleri oluşturan Kazanskiy, Cennet Koyunda basına ve halka açık yapılan tanıtım buluşmasının ardından Bodrum’dan ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.