Avrupa Gençleri Muğla’da Buluşuyor

Bu haber 12 Ekim 2015 - 0:41 'de eklendi ve 447 kez görüntülendi.

AVRUPA GENÇLERİGençlik Organizasyonları Derneği ve Türkiye’nin en aktif Gençlik Merkezlerinden Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi  Avrupa Gençlerini ‘Look Touch and Feel’ projesi ile Muğla’da buluşturuyor.

İlkay Yıldız

Euro Desk Türkiye temas noktaları olan Gençlik Organizasyonları Derneği ve Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi AB Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı finansörlüğünde Avrupa Gençlerini Muğla’da buluşturuyor. ‘Look Touch and Feel’ projesi ile 8 Avrupa ülkesini Türkiye, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Letonya, Litvanya, Polonya ve İspanya’dan 24 genç gençlerini projelerin çeşitliliği ve kalitesi arttırarak gençlik alanındaki işbirlikleri gelişecek ve gençlik çalışanları profesyonelleşecek.

Proje Hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Emre Baran, “Proje ile, Erasmus+ kapsamında gerçekleştirilen projelerin ve gönüllülük çalışmalarının görünürlüğünün arttırılması ve verimli yaygınlaştırma stratejilerinin geliştirilmesi amaçlandı. Bu doğrultuda, eğitime katılacak 24 gençlik çalışanı kendilerini geliştirerek, projenin amaçlarına ulaşmasına katkı sağlayacaktır. Projede yaygın ve sargın öğrenme teknikleri kullanacak. Katılımcıların deneyerek öğrenmelerine olanak sağlanarak, fikirlerini hayata geçirebilmeleri için uygun ortamlar oluşturulacak. Proje sayesinde, Erasmus+ programının daha geniş kitlelere yayılması ve dezavantajlı grupların da Avrupa fırsatlarından yararlanması amaçlıyoruz. Bu sayede, Erasmus+ kapsamında gerçekleştirilecek projelerin çeşitliliği ve kalitesi artacak, gençlik alanındaki işbirlikleri gelişecek ve gençlik çalışanları profesyonelleşecektir” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.