Avokado tarla günü düzenlendi

Bu haber 16 Aralık 2015 - 22:34 'de eklendi ve 714 kez görüntülendi.

AVOKADO TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ 2011 YILINDA ULA İLÇE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜNCE 4 DA ARAZİDE KURULAN AVOKADO BAHÇESİNDEN 4 YIL SONRA ALINAN ÜRÜNLER TARLA GÜNÜNDE SERGİLENDİ.2011 yılında Ula İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce 4 dekar arazide kurulan Avokado bahçesinden 4 yıl sonra alınan ürünler tarla gününde sergilendi.
Haber Merkezi
Ula İlçesi Gökova Mahallesinde düzenlenen tarla gününe İl Müdür Vekili Resul Çoban, şube ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, teknik personel ile çiftçiler katıldı.
Çiftlik sahibi Mehmet Armutçuoğlu avokado yetiştiriciliğinden memnun olduğunu söylerken, kızı 11 yaşındaki Emine Su Armutçuoğlu avokadodan yaptığı kremi tanıtarak yarışmalara katılmayı düşündüğünü açıkladı. Gökova Muhtarı Ulaş Bavut ise konuşmasında mahallesinde yapılan bu çalışmalardan çok memnun olduklarını ve birçok yeni çalışmaya açık olduklarını ifade etti.
Ula Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Süleyman Kurnaz yapılan çalışmanın iyi sonuç verdiğini ve bölgede tanıtmak amacıyla yapılan bu çalışmanın polikültürede katkısın olduğunu söyledi. Ayrıca avokado sağlık kaynağı olduğunu ve meyvesinin birçok şekilde yenebildiğini, kozmetikte de aranan bir ürün olduğunu vurguladı.
İl Müdür Vekili Resul Çoban birçok ürünün yetişebildiği çok zengin topraklara sahip Ula’nın susam, narenciye, zeytin patates bitkisinin yanı sıra avokadonun da çeşide katkısı olduğunu ve tane olarak 1,5-2TL olarak satıldığını iyi bir gelir kaynağı olduğunu vurguladı.
Konuşmaların ardından Ula Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Hurşit Duyan ise bahçe ve avokado yetiştiriciliği hakkında bilgiler verdi. Soruları cevaplandıran Hurşit Duyan bahçede çeşitleri tanıttı. Gelen konuklara avokado salatası ve yemek ikramıyla son bulan tarla gününe ilgi yoğundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.