Avizeye ip bağlayarak eğitim yaptılar

Bu haber 03 Kasım 2013 - 22:03 'de eklendi ve 524 kez görüntülendi.

Uygun yer sıkıntısı çeken AKUT Milas Operasyon Merkezi üyeleri, düzenlenen eğitim etkinliğinde avizeye ve tırabzanlara ip bağlayarak teknik malzeme tanıtımı gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Milas Operasyon Merkezi, dün gönüllü üyelerine teknik malzeme tanıtımı yaptı. Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen eğitim etkinliğinde AKUT üyeleri, arama-kurtarma operasyonlarında kullanılan aletleri tanıyarak hangi aletin ne gibi durumlarda kullanılabileceği konusunda bilgi edindi. Uygun yer sıkıntısı çeken üyelerin, teknik malzeme eğitimi ilginç görüntülere sahne oldu. Dernek bünyesinde verilen uygulamalı eğitimde avizeye ve tırabzanlara ip bağlanması derneğin yer sıkıntısını açık bir şekilde ortaya koydu.

Bulundukları binanın kendilerine yetersiz kaldığını ve lojistik bakımdan da eksiklerinin olduğunu ifade eden AKUT Milas Operasyon Sorumlusu Hasan Çakıroğlu; “Tüm olumsuzluklara rağmen eğitim çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Çünkü bu eğitimler bizim ve yaralıların can güvenliği açısından oldukça önemli” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.