Av. Levent Anıl CHP Milletvelliği İçin Soyundu

Bu haber 05 Ocak 2015 - 0:25 'de eklendi ve 1.204 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, genel seçimlere yaklaştı ya CHP’den milletvekili aday adayları da o kadar fazla ki sormayın. Hele Milas İlçesinde de CHP milletvekili aday adaylarının çokluğu dikkat çekiyor. Bu konuda Milas siyasetinden bir nebzede olsa bilgiler almaya çalıştım. Bu isimler arasında Milas İlçesinin sevilen saygın avukatlarından olan Av. Levent Anıl’ın da milletvekilliğine soyunduğu bilgisini alıp fikir alışverişinde bulunmaya çalıştım.

Milaslı Av. Levent Anıl ilçesinde seviliyor ve sayılıyor. Konuştuğum çok sayıdaki vatandaş şöyle konuştu; Av. Levent Anıl deneyimli bir avukat olduğu kadar CHP adına birçok güzellikler getiren renkli bir simadır diye konuştular. Av. Levent Anıl Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliğini üç dönem yapmış. Bu da Sayın Anıl adına ayrı bir güzellik olduğunu vurgulamak istiyorum. Tabi bunun haricinde CHP çatısı altında güzel çalışmaları olmuş.

Uzun yıllardan bu yana avukatlık mesleğini başarı ile yürüten Av. Levent Anıl meslektaşları tarafından olsun vatandaşlar tarafından olsun sevilen renkli bir sima olarak tanınmakta ve bilinmekte. Biz de CHP’den milletvekili aday adaylığını açılayan Av Levent Anıl’a başarıla diliyoruz.

Sayın Av. Levent Anıl kendinizi tanıtır mısınız?

24.04.1965 tarihinde doğdum. İlk ve ortaokulu Milas’ta okudum. İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra stajımı tamamlayıp Milas’ta serbest avukatlık yapmaya başladım. 22 yıldır Milas’ta avukatlık yapıyorum. Milas’ta halkevinin kurulması aşamasında çalıştım. Kurucu başkan yardımcılığı yaptım. 1980 darbesi sonucu kapatılan CHP sonrasında o dönem SHP’nin ilk gençlik kolları kurulması aşamasında Milas gençlik kolları kurucu yönetiminde görev aldım. CHP Milas İlçe Yönetim Kurulunda 2,5 yıldır görev yapıyorum. 25 Aralıkta aday adayı olmam nedeniyle partideki bu görevimden ayrıldım. Avukatlık görevim sırasında üç dönem Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği görevinde bulundum. Aile Hekimi Dr. Filiz Anıl ile evli olup, Nilüfer, Hasan, Cahit adında üç çocuğum var diye konuşan CHP milletvekili aday adayı Av. Levent Anıl sözlerine söyle devam etti; CHP’nin kurmayları, yöneticileri, üyeleri ve delegeleri ile görüşüp fikir birliğine vardık. CHP’den milletvekili aday adaylığına karar verdik. Allah kısmet etti CHP’den milletvekili aday adayı oldum. Bugünden itibaren seçim çalışmalarımı sürdürmeye devam edeceğim. Tüm seçmenlerimin desteklerini bekliyorum. Eğer milletvekili olursam Muğla’ya hizmetlerimin büyük olacağının bilinmesini istiyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.