Av. Burak Erbay’dan Tam Gaz

Bu haber 22 Ekim 2015 - 0:55 'de eklendi ve 881 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, yine seçim yazısı, evet bugünkü köşe yazımda CHP Muğla Milletvekili Adayı Av. Burak Erbay ile ilgili bir yazı olacak. Sayın Erbay, CHP’nin iktidar, kendisinin de milletvekili olması için CHP’nin diğer milletvekilleri Prof. Dr Nurettin Demir, Av. Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, CHP İl Başkanı Mürsel Alban ve ilçelerin parti yöneticileri ile birlikte gece gündüz durmadan yoğun bir çalışma içinde oldukları görülüyor.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere Av. Burak Erbay milletvekili adayı olmadan önce sosyal etkinliği ile tanınan renkli bir isimdir. Tabi bu arada Muğla Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı’nı da başarı ile yürütmüş. Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla adını güzelliklerle andırmasını bilmiş değerli bir siyasetçidir. CHP’nin Muğla milletvekilleri ve CHP İl Başkanı Mürsel Alban başkanlığındaki partililer Av. Burak Erbay’ın milletvekili olması için ellerinden gelen tüm olanakları kullanıp mahalle mahalle dolaşıp CHP’ye oy istemekteler. Önceki günde Yatağan’ın Deştin ve Alaşar Mahallesi’nde partililerin ilgi odağı haline gelen Av. Burak Erbay mahalle halkına kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gelen bir rüzgârla Muğla CHP’si 4 milletvekilliğini çıkarmanın uğraşları içindeler. CHP İl Başkanı Mürsel Alban yapmış olduğu konuşmada: “CHP Muğla’da 4’ncü yakaladı. Çalışmalarımızı yine düzenli bir şekilde sürdürmekteyiz. İlçe teşkilatlarımız da Sayın Erbay’ın milletvekili olabilmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar” dedi.

Sevgili okurlarım, CHP Milletvekili Adayı Burak Erbay önceki gün Muğla’daki kıraathane toplantısında bakınız neler söyledi: “Benim CHP milletvekilli olmam önemli değil, CHP’nin iktidar olması gerekir. Görmüyor musunuz Türkiye’nin halini, ülke bir çıkmazın içinde. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaşa vermiş olduğu vaatlerin karşısında CHP iktidarlığa yürüyor. Bugünün mevcut AKP iktidarı komşu ülkelerle bağımızı kopardığı gibi ülkemizde de bir iç savaş yaşamaktayız. Tek alternatif CHP’nin iktidar olmasıdır” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Adayı Av. Burak Erbay’ın kısaca özgeçmişini ise şöyle sıralamak gerekir: 1978 Köyceğiz doğumlu. Üniversite öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Erbay, Üniversite Hukuk Kulübü Başkanlığı, Üniversite Atatürkçü Düşünce Kulübü Kurucu Başkanlığı, CHP Gençlik Kolları, CHP Muğla İl Sekreterliği, İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulunan evli ve bir çocuk babası olan Muğla’nın en genç, dinamik ve çalışkan bir milletvekili adayıdır Sevgili Av. Burak Erbay kardeşimiz sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.