Av. Burak Erbay’a Muğla’da İlgi Fazla

Bu haber 19 Ocak 2015 - 0:40 'de eklendi ve 2.714 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda genç ve dinamik bir isimden bahsedeceğim. Evet, bu değerli isim Muğla ADD Başkanı Burak Erbay. Burak Erbay, Muğla’da avukatlık mesleğini başarı ile sürdürürken CHP’den Muğla milletvekili aday adayı oldu.
İl genelinde sosyal etkinliği ile tanınan CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Burak Erbay, çok sayıda vatandaşla birlikte olmuş, bu süre içinde de kendisine teklif edilen milletvekilliğine soyunmuş. Birçok kuruluşta yöneticilik yapan Sayın Erbay, tabi bu süre içinde de CHP çatısı altında partiye birçok katkısı olmuş bir değerdir. Topluluklarda yapmış olduğu konuşmalarla vatandaşları etkilemesini bilmiş ve kendisini de kabul ettirmiş saygın bir siyasetçi olduğunu söyleyebilirim.
Köyceğiz’de uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan Salih Erbay’ın oğlu olan Burak Erbay, CHP siyasetini bir nebze de olsa babadan da öğrenen bir siyasetçi olarak bilinmekte. CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Av. Burak Erbay, her gittiği ilçe ve mahallelerde sevgi tezahüratları ile karşılanmakta. Geçtiğimiz günler içinde Muğla çarşı pazarında esnaflarla fikir alışverişinde bulunmuş. Bilhassa köylüler tarafından ilginin en büyüğünü görmüş.
Sevgili okurlarım, Avukat Burak Erbay siyaset yapmış olduğu sürede dürüst olmanın da sözünü vermiş. Sayın Erbay, siz dürüst olmanın sözünü vermenize gerek yok. Zaten siz dürüstsünüz. Muğla genelinde herkesim tarafından dürüst bir insan olarak bilinmektesiniz. Muğla çarşı pazarındaki satıcı A.M. isimli vatandaş Burak Erbay’a, “Bu evladımız milletvekilliğine yakışıyor. Çünkü yapmış olduğu konuşmalar beni etkiledi, inşallah milletvekili olur” dedi. Yine aynı pazarda peynir satıcısı S.A. CHP Burak Erbay için, “ Milletvekili seçerse kazanan Muğla olur. Çünkü Burak Erbay Bey’de aydınlık görüyorum” dedi. Av. Burak Erbay’a Muğla’da ilginin fazla olduğunu gördüm. Kendisine de ilginin fazla olmasından dolayı mutluluğu gözlerinden belli oluyordu. İnşallah hayırlısı olur sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Feridun Hayati Ünüvar 20 Ocak 2015 / 22:10

Burak Erbay için gerçekten yazılacak çok şey var.
Burak bey CHP’nin ideal bir genci. CHP olduğu kadar, milletimize de ayırım yapmaksızın hizmet edecek anlayışlı, bilgili ve kültürlü dinamik bir genç.
Partiyi olduğu kadar, milletvekili kadrolarını da yenileyecek ve gençleştirecek.
Kendisini destekliyor ve milletvekili seçilmesinin milletimize ve Muğla’ya sayısız faydalar sağlayacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum.