Av. Burak Erbay İlçe İlçe Dolaşıyor

Bu haber 15 Mart 2015 - 17:40 'de eklendi ve 1.414 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere kısa bir süre kala CHP içinde bir hayli hareketliliğin fazla olduğu görülüyor. Çünkü 30’yakın milletvekili aday adayı kıyasıya kıran kırana seçim yarışına girdiler. Her biri de birbirinden değerli olan CHP milletvekili aday adaylarının içinde genç bir yetenekten bahsediyorum.

Muğlalıların yakinen tanıdığı renkli bir sima olan Av. Burak Erbay. Evet, Sayın Erbay’ı biraz tanıyalım. Köyceğiz Belediye eski Başkanı Salih Erbay’ın oğludur. Kendisi Muğla’da Serbest Avukatlık mesleğini başarı ile sürdürdüğü gibi birçok demokratik kuruluşta yöneticilik yapmış. Son olarak da ADD(Atatürk Düşünce Derneği) Başkanlığı’nı başarı ile sürdürmüş, bugün de Muğla’da adı güzelliklerle anılmaktadır. Tabi Sayın Erbay’ın, ADD’de yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve avukatlık mesleğindeki başarıları unutulmamaktadır.

Sevgili okurlarım, Muğlalı genç ve dinamik bir yapıya sahip olan Av. Burak Erbay içinde birçok ilçeden onun adına olumlu bilgiler aldık ve bu konuda da çalışmalar yapıldığını söylediler. Önceki gün Muğla’da görüştüğüm birçok CHP’linin Av. Burak Erbay lehine çalışma yaptıklarını söylediler. Muğla Barosu’na kayıtlı avukatlardan bazıları adlarının yazılmaması kaydı ile Sayın Av. Burak Erbay’ın kazanması için yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getirdiler.

Tabi bu ara Muğla’nın kıdemli CHP’lilerinden olan zaman zaman CHP saflarında üst düzey yöneticilik yapan bazı dostlarımız bakınız neler söylediler: “Hüseyin Bey herkesin kalbinde bir aslan yatar, bizimde kalbimizdeki, aslan da CHP milletvekili aday adayı Av. Burak Erbay’dır” diye konuştular. Yapılan bu sohbet anında da milletvekilliği için kimlerin ön sıralarda olduğu da konuşuldu. Ama şimdi bunu kesinlikle söylemeyeceğim. Çünkü ön sıralardaki aday adaylarına karşı bir haksızlık yapmış oluruz.

Sevgili okurlarım, ama şunu samimiyetimle söylemem gerekirse milletvekilliği için ön sıralarda olan aday adaylarını yaptığım araştırma sonrası biliyorum ve iddialı konuşuyorum bu isimleri de birkaç gün sora köşe yazımda yayınlayacağımı belirtir Muğla’nın CHP milletvekili aday adayı olan deneyimli siyasetçi saygın bir avukat olan Burak Erbay kardeşimize de siyasi hayatında başarılar diliyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.