Av. Akın Üstündağ Köyceğiz ve Fethiye’de İlgi Odağıydı

Bu haber 05 Mart 2015 - 0:24 'de eklendi ve 2.878 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Milas’ın saygın avukatlarından olan Avukat Akın Üstündağ, uzun yıllardan bu yana siyasetin içinde olup CHP İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclis üyeliği ve daha birçok görevde bulunmuş renkli bir simadır. Niçin Akın Üstündağ diyorum, bilindiği üzere geçtiğimiz dönem CHP milletvekili adayı olmuş, yoğun çalışma yapamadığı için milletvekili seçilememişti. Cız okurları, Av. Akın Üstündağ bu süreler içinde CHP seçmeni ve delegesine kendisini kabullendirmiş. Öylede olduğu için Muğla’nın tüm ilçelerinde kendisine aşırı ilgi gösterilmekte. Güler yüzlülüğü ve cana yakınlığı ile eş ve dostlarının hele partililerin iyi gününde ve kötü gününde yanlarında bulunmakta. Sayın Üstündağ, geçtiğimiz gün içinde Muğla’da birçok seçmenle konuşurken gördük. Yapılan sohbette CHP delegeleri milletvekilliği seçimlerinde oyumuzu Akın Bey’e vereceğiz diye konuştular. Sadece Muğla’da değil diğer ilçe ve mahallelerde Av. Akın Üstündağ’a ilginin daha fazla olduğu söyleniyor. İnşallah sıralamada ön sıralara gelirde Sayın Üstündağ, milletvekili seçilir ve Muğla’ya büyük katkısı büyük olur diye bir yazım olmuştu. Tabi bu konuşmalarında CHP seçmeni tarafından söylendiğini söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, bu yazımdan sonra CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Akın Üstündağ, yine yoğun bir çalışma içine girmiş CHP seçmeni ile diyaloğunu koparmamış. Önceden de söylediğim gibi her gittiği ilçede ve mahallede ilgi odağı olan Sayın Üstündağ hemen hemen çoğu ilçeyi gezmiş önceki hafta içinde de Datça, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Fethiye ilçelerinde de gezintiler yapıp çok sayıda CHP delegesi ile fikir alışverişinde bulunarak seçmenlerden oy istemiş. Köyceğiz’de bazı CHP’lilerle konuştuğumuzda bir hayli anlamlı konuşmalar yapanlar arasında A.Y isimli CHP’li “Av. Akın Üstündağ, iyi günümüzde kötü günümüzde devamlı yanımızda bulundu. Birinci tercihimiz Akın Bey olacaktır” dedi. Yine B.D isimli bir CHP’li ise “Akın Üstündağ’ın kendisinde bir yaratılış gördük dürüst insan o nedenle tercihimiz milletvekilliği aday adaylığı konusunda kın Üstündağ’dır” dedi.

Sevgili okurlarım, genel seçimlere kısa bir süre kala milletvekili aday adayları arasında bir hayli harekelilik görülüyor. 40’a yakın milletvekili aday adayı dağ bayır demeyip CHP seçmeninden oy istiyor. O nedenle bu kadar çoğunluk içinde olan CHP milletvekili aday adaylarından 4-5 ismin ön sıralarda yer aldığı çok sayıda CHP’li tarafından söylenilmekte olup, şansı olmayan 3-4 milletvekili aday adayının da alt sıralarda isimleri geçmekte. Bu isimleri de yani ön sırada ve alt sıralarda olanları önümüzdeki günlerde açıklamaya çalışacağım. Ancak bugün köşe yazısını yazdığım Milaslı Avukat CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Akın Üstündağ’ın milletvekili aday adaylığı konusunda CHP seçmeni tarafından ön sıralarda olduğunu da söyleyebilirim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
abik bucak 11 Nisan 2015 / 19:46

öncelikle saygılarımı sunar T.B.M.M sizi görmeyi istediğimi bilmenizi isterim..ben ve sevdiğim saydığım dostlarım sizi destekleyeceğiz çünkü CHP desteklememiz ailemizin bize verdiği bir talimattır..allah yardımcımız olsun